| ana17 a întrebat:

Eram virgina si am facut-o cu iubitul meu...acum dupa aproximativ3 sapatmani e cam distant... Oare a vrut doar sa se culce cu mine?sad

PS mi-a dovedit ca ma iubeste multstraight face

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cum ti-a putut el dovedi ca te iubeste mult?
Fii atenta, pentru un moment ignora raspunsurile de mai sus, si uita de toate temerile astea. Judeca detasat doar pentru putin timp, apoi poti sa revii la ce gandesti acum.
Ce ai facut tu, chiar daca nu iti dai seama, implica niste emotii speciale, care pot pune stapanire pe tine. Sunt sanse mari ca tu sa simti altfel dupa intamplarea asta si prin urmare sa te si PORTI diferit. Gandeste-te ce s-a schimbat dinainte sa faceti sex, ce diferente sunt in ce simti. E o perioada in care esti mult mai vulnerabila in fata lui, si asta se vede. Uneori, cand avem asteptari de la ceilalti si traim unele emotii, putem face gesturi care sa ii sperie sau sa ii indeparteze. Nu te gandi ca trebuie sa fie cineva vinovat, sa stii ca in general oamenii au intentii bune dar si ca se gandesc intai la ei insisi. Sa stii ca rareori un baiat va avea multa rabdare cu o fata doar ca sa o dezvirgineze pentru ca apoi sa ii intoarca spatele, astea sunt concluzii gresite trase de fete care au suferit. De ce crezi tu ca n-ar mai vrea sa continue o relatie in care deja se bucura de sex? Este insa posibil ca el sa fie intr-o capcana a propriei nesigurante, si atunci tu trebuie sa ii arati ca ii poti si oferi dragoste si intelegere, nu doar sa astepti ceva in genul unei recompense pentru ca a fost primul.
Ce gen de om este, ce fel de prieteni are? Comunicati bine? E posibil sa fi discutat ceva cu el si tu sa nu fi tinut cont de ce spune el? Sa nu excluzi posibilitatea ca si tu sa fi inteles ceva gresit. De cele mai multe ori intr-o relatie si cele bune si cele rele vin din ambele directii.
Acum, daca crezi ca ai inteles bine tot ce ti-am explicat, crezi ca ai putea avea o discutie placuta cu el, detasata, fara pretentii si fara reprosuri, in care sa nu te pierzi cu firea si sa va explicati fiecare ce simtiti? Ca daca unul din voi se panicheaza, sau incepe cu aceleasi replici sau reprosuri, sau se enerveaza, atunci nu o sa aveti un rezultat. Sper sa poti. Si sa ne tii la curent cum a decurs situatia.

34 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate se gandeste ca nu a fost asa cum si -ar fi dorit. Poate au fost prea putine sentimente atunci si a fost prea direct. Probabil e confuz. Stia ca asta isi doreste dar acum nu mai este asa sigur. Nu e neaparat vorba ca nu te mai iubeste. Parerea mea e ca ar trebui sa porti o discutie cu el in acest sens. Doar asa poti sti ce a fost si ce e in mintea lui.

| gigiro a răspuns:

In ce sens e distant? Cum ti-a dovedit ca te iubeste mult? El este confuz sau tu? Foarte mult nu se schimba lumea dupa ce doi tineri care se iubesc fac sex. Cred ca tu esti putin luata prin surprindere de ce ti s-a intamplat, probabil ai vrut ceva mai mult, mai deosebit, dar asta e. Linisteste-te!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Probabil si-a atins scopul si acum s-a plictisit de tine.

| carminaburana43 a răspuns:

Pai nu te supara dar daca iubesti pe cineva nu devii distant! Fata mea are un prieten deja de 4 luni sunt impreuna si vine la ea seara de seara o seara nu ar omite sa nu vina la noi desi lucreaza mai mult de 10 ore pe zi. Dar desi obosit si avind si o mama bolnava nu ar omite nici o zi sa nu vina la iubita lui caci iubirea te incarca de energie! Oricit de obosit sa fii daca iubesti nimic nu t-i pare nimic prea greu.

| BRG a răspuns:

Ba bine că nu, mai mult ca sigur. Succes și fii atentă pe viitor, nu mai crede pe oricine.

| Barajag a răspuns:

Cu siguranta, te-a ametit cu vorbe de dragoste pana i-ai cedat, cel mai rau e ca acum a devenit distant, ceea ce nu e bine pentru tine, tu vei avea de suferit de acum incolo.Pana la urma asta e viata, capul face capul trage.Bafta pe viitor!

| madalicious a răspuns:

Toti baietii sunt distanti la un moment dat. Isi revin pana la urma.

| HBK a răspuns:

Gandeste te, poate s-a intamplat ceva in alea 3 saptamani.Mai asteapta si tu putin, testeaza terenul, vezi starea lui si singura o sa iei decizia care trebuie happy

| Hombre a răspuns:

Draga ai facut-o ...ai facut-o. Odata trebuia sa o faci dar nu ai ajuns la capatul lumi, mai ai mult pana acolo.Ai facut ceva ce in mod firesc mai devreme sau mai tarziu face toate fetele.Schimbarea sa petrecut si la tine si la el. Pentru tine e o deschidere catre actul sexual in sine care este absolut firesc, dar ai grija mare de acum inainte cum o faci si mai ales cu cine o faci.In cea ce il priveste pe el poate sa fie intr-o dilema pe care nici el nu isi poate explica sau cum bine zice (cristacheceliute)prins in "capcana nesigurantei lui". Un piculet de rabdare si lucrurile se limpezesc si apoi poti trage o concluzie daca mai continui relatia sau nu.Nu te agata prea mult de fatul ca el a fost primul pentru ca asta are mai putina relevanta pentru viitorul tau. Barbatul potrivit pentru tine este acela vrea sa fie cat mai mult in preajma ta si de asemenea si tu sa-ti doresti la fel.Deci nu te panica ca nu ai de ce.Concluzionam ca ce ai facut e la trecut, prezentul se schimba la fiecare secunda, viitorul sa te preocupe cel mai mult. Iti doresc cariera frumoasa. Sa auzim de bine.

| Sara2 a răspuns:

Ti-a dovedit la inceput ca te iubeste pana si-a atins scopul, un baiat care vrea sa isi atinga scopul crede si el jumatate din ce spune

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.

Atata timp cat iubesti pe cineva nu devi distant, iar daca face pasul asta cu tine si tu mai esti si virgina ar trebui sa se apropie si mai mult de tine.
Cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu el.
El este singurul care iti poate da raspuns la intrebarea tahappy

mira
| mira a răspuns:

El si-a atins scopul.

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Nu stiu sigur insa daca a facut sex cu tine si acum vrea sa te paraseasca sa-i fie rusine, nu te merita. u i-ai oferit ce aveai mai scump si el in schimb ce face waiting?

Have a nice day!

| Seline a răspuns:

Cu parere de rau te anunt ca intentiile lui nu mergeau mai departe de sex. Te-a mintit frumos si tu l-ai crezut.
Gandeste-te si tu, daca te iubea nu era normal sa fie mai afectuos?
Oricum, n-ai ce sa faci... treci peste, sunt multi baieti pe lumehappy

| dydy22 a răspuns:

Tu ar trebui sa stii-, noi nu stim ce este intre voi, de cat timp sunteti impreuna etc

| arrriadna a răspuns:

Sal. Foarte pertinent raspunsul lui cristacheceliute. Inca ceva, ca indemn la "vorbeste cu omul si afla ce-i cu el!" Fetele cand se streseaza vorbesc mult, chiar si gandind cu voce tare. Baietii cand sunt preocupati nu mai vorbesc cu nimeni. Se inchid in carapacea lor pana dau singuri de solutiile la probleme. Deci, vezi ce il preocupa si discutati ce simtiti si ce vreti unul de la altul si de la relatia voastra.

| buldog a răspuns:

E normal sa fie asa. Considera ca sunteti destul de apropiati(daca ati facut sex asta reiese) incat sa nu apara probleme din cauza asta. Nu stiu daca am explicat corect...Sa iti dau un exemplu! Dupa primul sarut cu prietena mea actuala, nu am mai bagat-o f mult in seama considerand ca e destul pentru o perioada de timp!
Nu te speria!
Bafta!

| Sniper a răspuns:

Eu cred ca s-a plictisit de tine.
Mie unu imi place sa las pe parcursul unei relatii, un anume mister despre mine sau legat de viata mea, pentru ca asa i se trezeste interesul partenerei si dragostea se pastreaza mai mult...
Parerea mea! thinking

| katia a răspuns:

Ar trebui acum ca i-ai daruit puritatea ta(tot ce aveai mai de pret)sa fie mai dulce si mai afectuos si sa nu poata sa stea o secunda fara sa te vada sau auda! nu vreau sa gresesc, oricum sfatul meu e sa mai ast un pic(poate e confuz)sa vezi cum decurg treburile dar intre timp trebuie sa incerci sa fii un pic mai indiferenta chiar daca o sa-ti fie super greu(iar daca el e confuz si te iubeste intr-adevar, vazandu-te indiferenta va avea frica ca nu-l mai iubesti si incepe sa fie mai afectuos)! DACA NU REACTIONEAZA LA INDIFERENTA TA INSEAMNA CA NU A AVUT NIMIC PENTRU TINE SI A VRUT DOAR SA-SI ATINGA SCOPUL! Si ar fi bine sa incerci sa il lasi cat de curand posibil ca o sa vrea sa te vada numai cand are nevoie de sex! fii tare si ambitioasa!

| octavianpas a răspuns:

Dar ce crezi ca a vrut?

| s.m. a răspuns:

Da de cat timp sunteti impreuna? ca acu depinde, nu ar fi asteptat el o perioada prea indenlungata doar pentru asta, si poate ti se pare tie ca e mai distant, deci, ...singuru lucru eficient ar fi sa vorbesti cu el despre astawinking

| BilliOnaire a răspuns:

Imi pare rau de situatia ta... dar incearca sa vorbesti cu el si spune-i ce crezi.big grin. Succes!

| Logout a răspuns:

Conteaza si in ce fel ti-a dovedit ca te iubeste...doar daca ti-a luat ceva ce iti doreai sau ca te-a aparat de cineva nu inseamna intotdeauna iubire si doar interes...interes pentru ceva anume happy in general baietii pe care ii lasi sa te astepte se plictisesc intre timp si cand ati facut`o,,, deja si-a ridicat palaria si a plecat.il doare undeva straight face

| Titi_7923 a răspuns:

E posibil sa treaca printr-o perioada mai nefasta, acordai putin timp iar daca continua la fel nu trebuie decat sa purtati o discutie serioasa si de ce nu, chiar tu poti sa il intrebi daca a fost doar cu intentie de a se culca cu tine sau nimic mai mult, Succesc

| ionela86 a răspuns:

Cel mai probabil e ca a vrut doar sex.

| TutiQ a răspuns:

Eu zic sa ai rabdare si nu te speria. Degeaba ne dam toti cu parerea aici pentru ca nimeni nu stie ce se intampla cu adevarat. Nu putem generaliza asa ca tu singura trebuie sa afli ce se petrece. Nu fi demoralizata oricare ar fi situatia! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai s-a culcat cu tine nu.si ti-a traso.acum ce mai vrei? nu ai obtinut ce ai vrut? sau sperai mai mult? pai mai ana. daca a zburat puiul cu ata, ce interes mai prezinti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca. dupa un astfel de moment partenerii ar trebui sa devina mai apropiati. sa profite de orice moment la maxim.mai ales daca el zice ca te iubeste si tu i-ai dat ce aveai mai scump.ar trebui si el sa faca un gest prin care sa-ti arate ca te iubeste si ca e fericit ca i-ai acordat increderea.Eu una asa zic, sper sa nu gresesc dar virginitatea e cel mai important lucru al nostru si nu merita ca cineva sa-si bata joc de ceva la care noi renuntam cu greu. Cum ti-au zis si altii. mai asteapta, vezi cum decurg lucrurile, incearca sa vorbesti cu el dar nu sub forma de repros, dar nici sa te milogesti. Daca intr`adevar numai asta a vrut nu-ti lasa orgoliul si fi tare. baietii de genul asta nu merita sufletul unei fetewinking. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai!
In primul rand ai facut o mare greseala!
Toti baieti sunt nisjte boi!
Mrg nu toti!
Cateva exceptii.
Dar daca te iubea cu adevarat nu facea asa ceva mai ales ca esti virgina!
Imi pare rau pentru tine presupun ca te simti naspa si probabil te-a mintit frumos!
Cunosc baieti de`stia!
Te pup si succes in continuare!
P. S:Nu mai crede in baieti!
:*