| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca o fata (care are peste 20 de ani ) si are un iubit de mai mult de 1 an si inca nu au facut sex cu el, e clar ca nu este atrasa in acel fel de el?

Referitor la "povestea" scrisa acum 2 luni http://www.tpu.ro/......-am-auzit/

nu stiu de ce ( stiu ca este o prostie sa fac asta ) dar cand mai aud acum de un cuplu care au peste 20 de ani si nu fac de ani sex, am impresia ca ea nu il place in acel fel deloc. Desigur ca nu ma refer la indoctrinatii religiosi care fac sex dupa casatorie, chiar daca si ei pun pariu ca in acel fel nu prea se atrag unul pe altul, dar ma refer la cuplurile mai "normale".

Acum alta intrebare care stiu ca nu prea are raspuns si e idiotesc sa intreb asa ceva dar vorba aia "cui ii pasa". dupa mintea voastra cand credeti ca e "bine" sa existe si relatii sexuale intr-o relatie? Desigur ca " conteaza mult sa fie acea atractie fizica, nimeni nu spune " facem sex exact peste 5/8 / 10 luni " dar dupa cat timp credeti voi ca se poate spune ca numai este "devreme "? Eu unu (parerea mea ) zic, daca trece un an si deja nu este acea atractie intre cei 2, "relatia" sfarseste ca cea din link-ul de mai sus si eu cred ca orice baiat s-ar simti ca ultimul ratat ca propria lui iubita sa nu se simta atras de el si in acel fel. Vorba aia, daca seamana cu Brad Pitt sarea pe el din prima luna :)).

Tot acest post l-am facut ca am observat din ce in cel mai multe fete care se dau mari ca vezi domne "pisi" stau cu ele de ani si chiar le iubesc ca inca nu au facut sex si mi se pare penibil pentru ca "el" e posibil sa le iubeasca dar ele de fapt nu ii iubesc cine stie ce mult. ii tin doar de companie si mi se pare penibil

58 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci eu ca fata exemplu nu ma simt pregatita pentru sex sunt curva, ipocrita si ala e un ingeras sfant

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu chiar asa dar ipocrita da. de ce? daca "pisi" arata ca Brad Pitt sarea pe el din prima seara, deci da, foarte ipocrita.

| LoveSleep a răspuns:

Legat de tipi ăia doi...m-a bufnit râsul laughing
Dacă nu a făcut sex cu el, cum naiba să zică că nu este atras de el din acest punct de vedere? E absurd.
Avea burtă și chelie și s-a gândit că ar fi praf în pat?
Dacă nu era atras de el de ce naiba mai erau împreună? Probabil o' fi fost ceva gen de profitoare d'astea de la colț de stradă.
Bun, trec peste.

După părerea mea, o relație sexuală între două persoane ar trebui să se întâmple exact atunci când vor ei. Dacă au o relație de 2 zile și au chef de sex, eu zic că e perfect.
Dacă decid s-o facă după 5 ani, iar e perfect.
Nu există "devreme" sau "târziu" pentru sex. Dacă stai cu el și ajungi în punctul în care amândoi simțiți nevoia de sex și te oprești și zici "e prea devreme, azi ne-am cunoscut" inseamnă că ești prost.
Nu mă refer la copii de 15 ani, aici.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Referitor la prima parte. cine stie, e o chestie care mi-a zis-o amicul meu si nu am intrebat mai multe. cum am zis si mai sus, si eu ca ala m-as fi simtit ca ulimul ratat ca propria iubita sa nu fie atrasa si in acel fel de mine. penibil.

"Nu mă refer la copii de 15 ani, aici." bine macar ca tu ti-ai dat seama unde bat, vad ca Depressa nu a inteles bine, explica-i si eu laughing

| Doub a răspuns:

" Desigur ca nu ma refer la indoctrinatii religiosi care fac sex dupa casatorie"- Multumim pentru adjectivul folosit.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ti-am mai zis, cine se simte se simte. trist ca doar partea aia te-a interesat din "problema" pusa de mine

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma simt o indoctrinata religioasa doar pentru simplu fapt ca vreau sa fac "sex dupa casatorie". Si ca sa-ti raspund la intrebare. Mi se pare normal ca intr-o relatie (ma refer la o relatie cu omul cu care vrei sa-ti petreci toata viata) sa existe relatii sexuale.

Apropo, de ce o fata ar sta cu un baiat de care nu e atrasa?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

"Apropo, de ce o fata ar sta cu un baiat de care nu e atrasa?" arati mai penibil cand esti signur, dupa standerdele din ziua de azi. uita-te in link-ul pus de mine mai sus, una a stat cu unu 4 ani mama dracului fara sa fie atrasa fizic de el.

cat despre " Nu ma simt o indoctrinata religioasa doar pentru simplu fapt " atunci numai scriai primele randuri. lasam aici acest "subiect" ca sunt in toane bune si nu am chef de discutii religioase laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, am citit. Mi se pare ceva aberant. Nu poti sa stai cu o persoana fara sa te atraga si fizic. Tipul are dreptate, cred ca e frustrant sa ti se zica "nu ma atragi in felul ala". I-a calcat barbatia in picioare.

Am scris primele randuri, pentru ca dupa tine, cine vrea sa astepte pana la casatorie e "indoctrinat religios", ceea ce e o mare aberatie. Nici eu nu am dispozitia necesara sa ma cert, asa ca da, hai sa o lasam asa.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Doub):

Pentru bani, faima sau facilitarea accederii intro anumita pozitie sociala sau artistica.

| Doub a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta e trist.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Doub):

Trist trist, dar perfect adevarat si din pacate ar trebui sa stii ca este din ce in ce mai des uzitat. Sau esti cumva de pe vreo alta planeta?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Intr-adevar thinking cum e vremea pe marte, a DOub? rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

E cam cald.thinking

| Doub a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ultima oara cand am iesit afara, tot pe Terra eram. Dar nu sunt foarte sigura.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Si mai aiurea. cum am zis de 40 de ori. spui ca strugurii sunt acrii cand tu nici nu ai mancat. nu este prea inteligent.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce struguri visezi, mai?laughing))) Ti se pare ca am zis eu ceva de struguri?thinking

| OoBunnyoO a răspuns:

Este destul de greu sa spui cu siguranta ce se intampla intre doi parteneri. Intr-adevar exista fete care sunt rau intentionate si doar il folosesc pe respectivul.
Insa sunt fete care chiar au probleme in a face sex. Am o prietena care este impreuna cu prietenul ei de cativa ani si mi-a spus ca nu au facut sex pentru ca ea nu putea. Pur si simplu se bloca si ii era frica mai mult de senzatia de intimitate pe care ar fi avut-o, desi isi iubea prietenul si nu se vedea impreuna cu altcineva si nici nu si-ar fi dorit pe altcineva. Nu isi dorea relatii intime nici cu alti indivizi. Si nu era nici frigida, pentru ca simtea nevoia sa faca sex, dar cand aj7ungeau in punctul respectiv, nu putea. Iar cel mai departe ajunsesera la hand-joburi si oral. Mi-a spus si ca nici nu s-ar supara daca prietenul ei ar insela-o atat timp cat ar sti ca nu este mai mult decat sex. Si din cate am inteles a discutat deschis pe tema asta cu prietenul ei si ca el a fost de acord, desi a zis ca nu a simtit vreodata nevoia sa o insele. Nu stiu acum daca a mintit el sau nu, dar ii stiu pe amandoi si tipul a fost intotdeauna la locul lui.
Asta ar fi un caz, dar eu cred ca sunt fete care au astfel de "blocaje" care nici macar nu sunt rau intentionate, dar pur si simplu nu sunt pregatite. Si in timp ce prietena mea era constienta de asta, alte fete nu sunt.
Dupa ce am auzit povestea ei mi-am dat seama ca nu poti sa stii intotdeauna care sunt motivele pentru care uneori sexul nu este prezent intr-o relatie. Si mai ales nu poti sti exact ce se intampla intr-o relatie. Pentru ca intotdeauna auzi o singura parte a povestii si de regula o auzi pe cea nemultumita.
Ideea este uneori, in cazul fetelor care nu vor sa faca sex, problema este mult mai adanca, decat o simpla dorinta de a-si bate joc de celalalt. Iar inainte sa o cunosc pe ea si mie mi se parea normal ca sexul sa existe intr-o relatie, dar dupa, mi-am dat seama ca normalitatea in cuplu o definesc doar cei doi parteneri. Daca esti o persoana ca prietena mea nu trebuie sa gasesti decat un tip care sa fie de acord cu asta. Atat. Chiar daca mie mi se pare ca nu este normal si pentru mine o astfel de relatie nu ar functiona, nu conteaza. Conteaza ca ei doi sa isi gaseasca normalitatea impreuna. Si se pare ca pentru ei functioneaza pentru ca sunt impreuna, cred ca, de vreo cinci, sase ani si sunt unul dintre cele mai fericite si longevive cupluri pe care le cunosc. Deci ceva tot fac bine. laughing Si nu as putea spune ca relatia lor nu funtioneaza sau ca nu este ok, pentru ca atunci cand ii vezi impreuna, deci pur si simplu iti acapareaza atentia, se inteleg foarte bine si sunt foarte frumosi si nu ai sti ca nu fac sex. Eu nu am mai vazut asa ceva laughing dar dupa cum spuneam nu trebuie decat sa gasesti doi oameni pentru care o astfel de relatie sa mearga. Restul nu conteaza.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Ce chestie interesanta cu acel cuplu. bravo lor ca aveau mintea deschisa, mai ales fata. daca era una dusa cu pluta avea pretentii dupa sa stea ala cu ea si sa frece menta ani de zile in continuu si doar sa se tina de mana (mai ales daca era una de aia cu idei preconcepute despre oral sau mai stiu eu, cum sunt multe pe aici laughing ). e clar totusi ca il iubeste foarte mult daca l-ar lasa sa faca sex cu alta doar sa se intoarca la ea. ciudat dar interesant.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu stiu care e idiotu care ar sta un an de zile dupa ea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha,ok.
Cunosc un cuplu care sunt de un an si 4-6 luni impreuna.
Au 15 ani si ceva, fiecare.
Ma duc sa-i dau tipului un telefon, se pare ca iubita-sa nu se simte atrasa de el.
Din punctul de vedere al unei "religioase indocrinate"(la mine ma refer) i se pare o prostie ce spui.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am zis 20 de ani nu 15. citeste mai bine alta data

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Din punctul de vedere al unei "religioase indocrinate"(la mine ma refer) i se pare o prostie ce spui. "

acum ca am citit tot iti pot raspunde mai bine. da esti o indoctrinata ca Doub. de ce? pentru ca voi aveti aceste idei de la altii nici macar nu sunt ale voastre. Ce sa mai zic de oral si de alte chestii. SUnt toate bagate pe gat de parinti si de religie. Vorba aia "cine nu ajunge la struguri zice ca sunt acri", vorbesti despre ceva ce nici macar nu stii, cu tarie si cu atata incredere ca e amuzant ( sa nu zic altfel ). Nici nu ai avut iubit (din cate m-ai "mintit" laughing ) deci nu ai stii cat de patetic s-ar simti un baiat (cum am zis mai sus, de o anumita varsta, nu unu de 14 ani ) ca propria iubita sa nu se simta atrasa de el si in asa fel. daca aveai experienta in acest domeniu te-as fi intrebat cum se simte "Pisi" de langa tine cand doar va tineti de mana dar nu stii. poate mai vorbim in 5 ani cine stie.
esti asa de incapatana ca nici macar nu vrei sa vezi aceste probleme, daca nu te-as fi cunoscut mai bine as fi zis ca ai 14 15 ani dar Doub care gandeste la fel mai are putin si face 18 deci as gresi sa zic o varsta asa de mica.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing) Cum zici tu, dar la ceva vreau sa te contrazic :
"SUnt toate bagate pe gat de parinti si de religie." - Parintii si religia nu m-au influentat cu nimic.
A fost doar alegerea mea.
E ca si atunci cand trebuie sa mananci ceva care arata urat si pute.
Pur si simplu te departeaza si iti creaza scarba.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci insemna ca nu esti prea inteligenta in acest domeniu daca parinti sau religia nu ti-au bagat nimic pe gat. cum am zis, cum dracu poti zice ca struguri sunt acrii cand nici macar nu ai mancat. nu denota ingeligenta, asta e clar.

"E ca si atunci cand trebuie sa mananci ceva care arata urat si pute.
Pur si simplu te departeaza si iti creaza scarba." tot degeaba daca nu ai gustat sa vezi ca are gust de rahat. daca ai stii cate mancaruri de genul am gustat si aratau ca dracu ce sa mai zic de miros dar gustau calumea laughing. ca dam in mancare acum rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa crezi tu, dar mie asta mi se pare umilire.

"nu denota ingeligenta, asta e clar. " - Aia e. Denota logica, demintate si respect.

"tot degeaba daca nu ai gustat sa vezi ca are gust de rahat. "- Nu ma risc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Denota logica" da denota, decat sa stai numai intr.o pozitie si dupa sa te plangi ca "pisi" te lasa, e clar ca denota logica. mai bine sa spui ca el e "depravat" decat tu anormala.

" demintate" e clar ca e mai bine sa ii zici sotului " ma scarbesti, iesi dracu de aici", e mai bine sa ii zici asa fara sa stii ceva inainte. OO DAAA.

"Nu ma risc." prima chestie inteligenta spusa. una e sa nu te risti alta e sa zici ca e "naspa" cu tarie cand habar nu ai acel lucru.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

waiting...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai ai de crescut laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. Sunt exact ca drojdia waiting...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

thinking nu chiar. drojdia da paine buna o data crescuta. cu tine nu se stie

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum mintea mea e 75% versuri, mi-am adus aminte de unele :
"That if we fall, we all fall/And we fall alone"

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

thinking mie mi-a venit in cap inceputul de la Leana si COstel de cand eram mic. gen " noi nu suntem normali, noi nu suntem normali, ura lelilta mea noi nu suntem normlai ". nu stiu de ce mi-a venit tocmai asta in minte, ciudat laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si mai stiu big grin

"Taranu e pe camp, taranu e pe camp
Ura draguta mea, 5 metri sub pamant.
El are o nevasta, urata si cam proasta
Uuura draguta mea, urata si cam proasta.
Nevasta are un copil, lovit de proiectil
Uura draguta mea, mancat de crocodil."
Si se continua cu bona si cainele si erau mai multe, dar nu le mai stiu.
N-am mai cantat-o demult.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-au dat si lacrimile rolling on the floor. nu stiam si versiunea asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O stiam eu big grin.
Tare m-a stresat profu' de muzica sa-i cant ceva clasic big grin.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiarca "lol" laughing. faci si pe Mozart de rusine cu asta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai stiam una care era mai macabra :-?, dar am uitat-o.
Mozart nu era roman :p si nu prea stiu ce canta.
Daca are versuri ceva, da-mi ca le parodiez si pe alea.

Uu, sau mai e asta:
https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE
Si eu cantam :
"What the fu.ck say?
Rinding ding ding ding ding ding dei"

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doamne ce specie de ratati suntem laughing. Mozart si multi ca el nu au mai mult de cateva milioane de vizualizari si porcaria aia care le-as da foc la toti are peste 500 de milioane. chiarca doamne fereste

nu cred ca m-ai crede pe cuvant dar mi s-a deconectat si internetul rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ia,vezi ca mie imi plac aia :|.
E smecher rau sa fiti mai multi si sa dansati ca aia din video.
N-ai idee cat am fredonat eu melodia aia.

Aa, si mai e asta care e de-a dreptul criminala:
https://www.youtube.com/watch?v=oYcU8zULEnU

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am zis ca mor la partea cu italianul. cand a inceput sa gesticuleze din maini ( asa fac ei chiar foarte mult ) e mortala. trrebuie sa ii mai arat cuiva asta rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eu care credeam ca face asa la panarama thinking
Eu am vazut video de cel putin 5 ori si de fiecare data am ras.
Sa-mi zici ce zice acea persoana big grin.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Referitor la porcaria aia cu vulpea, nici toti bani din lume nu m-ar convinge sa fiu in locul lui ala din videoclip laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da da.
eu unu ma culc ca nu am dormit de cateva zile. nb. taio si tu la culcare ca ti-a trecut ora de dormit gaino

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gaina la ora aia invata sad.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici daca una din fetele din video ar fi Shakira? smug

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))laughing))))))))))). Endo, esti tare amuzant.
"pentru ca aveti aceste idei de la altii"- Sa stii ca ideile astea sunt ale mele si e fix decizia mea. Wth, mama niciodata nu mi-a zis ceva de genul.laughing))

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Nu e amuzant, a luat ideea ca " o fata (care are peste 20 de ani ) si are un iubit de mai mult de 1 an si inca nu au facut sex cu el, e clar ca nu este atrasa in acel fel de el" tot de la altii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti recomand sa iti faci si tu un iubit si peste 10 15 ani cand o sa faceti sex (daca e destul de bou sa stea attat cu tine, desigur) ai sa vezi ca numai vei fi asa bosunflata mereu laughing si nu o sa mai vrei sa dai la toata lumea foc, cine stie, poate o sa vrei sa ii imbratiseszi pe toti asa bine o sa te simti rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai stai stai acum mi-am dat seama de ce vrei tu sa te casatoresti asa devreme laughing. vrei sa fii o maicuta perversa, te-am prins rolling on the floor))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hmm waiting... Da-ti 2 palme ca le prea meriti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

blushing te-am dat de gol? don't tell anyone

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce mi-ar placea sa-ti trag acum o injuratura sa ma tii minte toata viata.
Dar cica nu-i frumos sa injuri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ia,zi,cat ai stat sa cauti emoticoanele? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti-am zis eu, ai nevoie de ceea ce nu vrei laughing, e clar. sa te gandesti la zilele astea in 20 de ani sa vezi ce nervoasa esti acum si ce linistita esti atunci. daca gasesti sot, of course laughing tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa vezi un lucru: nici macar n-am terminat liceu.
"sa vezi ce nervoasa esti acum si ce linistita esti atunci." - Dar eu nu sunt nervoasa.
Il vezi pe tipu' din avatarul meu ce expresie are?
In 75% din cazuri am aceeasi expresie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Ia,zi,cat ai stat sa cauti emoticoanele?" destul incat sa ma enerveze laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing De asta am eu mereu in bara:
https://messenger.yahoo.com/features/emoticons/