| aida123 a întrebat:

Este adevarat ca sexul diminueaza durerile menstruale? daca da, dc?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cazuri in care se intampla si asta. Dar depinde de organismul fiecarei femei in parte. Un control ginecologic ar face lumina asupra naturii durerilor.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce treabă are una cu alta?
Durerile menstruale trebuie tratate cu medicație.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuia să comentezi și tu ceva, @ÉrotiqueConseils!
Vorbe luate din cărți, nu și din experiență.
Te simți bine?
Îți place să hărțuiești omul, continuă...
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Oxitocina (care crește când se produce orgasmul), stimulează endorfina, iar durerile sunt diminuate. De asemenea, nivelul de estrogen care crește în timpul actului sexual combate durerile menstruale.
Legiuitoarea,
Dacă nu ești suficient de informată, nu mai spune prostii.
Baftă!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Legiuitoarea,
Este vorba despre DIMINUAREA durerilor menstruale, nu despre TRATAREA acestora. Sunt vorbe luate din cărți, și am explicat și care este motivul pentru care durerile sunt diminuate/combătute.
Comentez atâta timp cât știu o informație din surse sigure și am argumente solide s-o susțin.
Parcă ți-am mai spus să lași aerele de superioritate și să nu te mai crezi "cea mai cea" de pe site-ul acesta, mai ales dacă nu ai dreptate.
Recunoaște-ți greșeala!