| anonim_4396 a întrebat:

Este bine ca la varsta de 14 ani-15 ani sa intretin relatii sexuale cu iubita, fiindca vine maine la mine, si isi doreste foarte mult?
Spuneti-mi fiindca nu stiu, o iau razna rau de tot.
Gand ma gandesc, dar o iubesc mult si nu stiu daca o voi pierde!
Oare altii copii sa zic asa, au facut asa ceva la varsta asta?
Daca sa intretin relatia sexuala, spuneti-mi cum sa o fac fiindca nu am habar.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta voastra cel mai indicat ar fi sa intretineti cel mult asa numitul sex surogat reprezentat prin petting. Chiar din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor, extinse pe intreg corpul in vederea excitarii punctelor/zonelor erogene a partenerului. In acest caz, totul este permis, adica cunilitia si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire sexul real/penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permite totul mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea acelor actiuni la care poate recurge o perechea de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace placere sexuala reciproca care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi jocul erotic (soft sau hard, dupa numarul de haine pe care le pastrezi pe tine...), dar a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa la actul intim pentru tinerii virgini, o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care il ve-ti practica.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Băi scriitor de cărți, tu trebuie să-l ferești de prostii. Nu vezi că nu are habar ce e ăla sex? Normal că nu are, are 15 ani, la dracu. Tu trebuie să îi spui să stea cuminte și să fie cu capul pe umeri, nu să-i oferi alternative. Ce e în neregulă cu tine?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu, nu e normal si parerea asta o are orice medic si psiholog!
Pupa fata dar nu sari calul ca s-ar putea sa regreti. Voi nu prea sunteti copti la minte de aia este indicat ca viata sexuala sa se inceapa in jurul varstei de 18 ani!

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu știu ce mi se pare mai ciudat.
Să vrei s-o faci la 14 ani atât de mult sau să spui că știi ce-i aia iubire la vârsta ta.
Probabil ambele sunt la fel de ciudate, în proporții egale.

Dacă vrei s-o faci, fă-o.
Tu iei propriile decizii asupra propriei tale vieți.