| iceheart123 a întrebat:

Este normal ca din cand in cand sa-ti fie dor de fostul?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tot ce a fost frumos odata, mai genereaza si nostalgii cateodata.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i dor, mai ales daca v-ati despartit din cauze nefericite, este vroba de amintiri, care revin in viata noastra si este normal sa le avem.

| iceheart123 explică (pentru Violleta2022):

Totul mergea bine intre noi si intr-o zi a inceput sa scada si sa scada si trebuia sa ne vedem cu o ocazie foarte importanta si nu a venit (m-a anuntat ca cica nu putea sa ajunga) si nici nu m-a mai cautat si eu nu am vrut sa ma duc la el pentru explicatii si ne-am tot "ignorat" reciproc, el din cand in cand untandu-se la mine si invers

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde foarte mult de motivul, termenii si conjunctura in care a avut loc despartirea. Daca relatia a fost una de asa natura incat in timp trezeste amintiri si nostalgii, atunci da este cat se poate de normal sa iti provoace astfel de sentimente. happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si mie mi-e dor de fostele, din cand in cand, chiar daca nu ne-am despartit degeaba. Pe una singura pur si simplu am uitat-o.

| seth2016 a răspuns:

De ce nu? Nu au fost si momente / zile / perioade cand v-ati simtit bine unul cu altul?

Dar poate sa-ti fie dor si de o cearta. Eros si Thanatos colaboreaza uneori bine. big grin

| AlexDFY a răspuns:

Da

| Miihaa a răspuns:

Da.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Sincer. Da!
Este parte din trecutul tau si indiferent daca iti place sau nu o sa ramana in mintea ta.
Totusi clipele frumoase care au existat revin uneori cu nostalgie in mintea ta

| TudorS a răspuns:

Eu zic sa te impaci cu el

| LemmyKilmister a răspuns:

Daca ai sentimente....cam da iti vine dorul