| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca eu sa fiu geloasa cand iubitul meu(cu care sunt de doi ani) da accept fetelor?(in general le da celor cunoscute. Dar eu sunt geloasa..in seara asta i-a dat cerere o cunoscuta de 13 ani si am facut urat... sadNu stiu ce sa fac... SFATURI!

16 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Lol, e doar o amărâtă de cerere.

| Dariusuu a răspuns:

Chiar nu-i normal să fii geloasă fără să fi făcut absolut nimic. Nu i-am înțeles pe oamenii geloși niciodată, cu gelozia doar pierzi și îți consumi timpul și crizele pe degeaba.
Adevărul rațional Adelina, este că dacă vrea tot te înșeală și dacă ești geloasă și dacă nu așa că eu zic să termini cu prostiile ăstea că nu îți fac un bine.

Dacă chiar te iubește atunci va încerca să nu te rănească sau să te facă să suferi foarte tare dându-se la altele.

Răspuns utilizator avertizat
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Gelozia asta excesivă să știi că afectează foarte mult o relație.
Să știi că nu o cerere pe facebook poate destrăma o relație, ci neîncrederea, disperarea de a nu pierde pe cineva și altele.
Vorbește într-un mod civilizat cu el și poate o să înțelegi. Dacă erau necunoscute și arătau super bine.ce mai făceai? Îl luai la bătaie?
O seară plăcută și gândește-te mai bine!

| Adi1994Adi a răspuns (pentru Neo12):

Mi-e foarte greu...chestia este ca eu am fost candva mintita de el(un lucru minor)dar care si a pus amprenta... Si eu poate am mintit, dar pentru el nu a insemnat ceva prea mare. El are incredere in mine. Eu nu. E foarte greu

| Neo12 a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Înțeleg.dar îi poți testa încrederea în diferite feluri.
Chiar poți pune și o prietenă care arată bine și astea să se dea la ea...și așa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ar trebui, si eu am facut cont zilele trecute pe fb si crede-ma la ce fete am dat accept, daca prietena mea era geloase cred ca murea cu spume la gura. e doar un accept pe un site tampit, nu e ca a acceptat o invitatie afara cu ele.

| Adi1994Adi a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand sunteti impreuna?

| anonim_4396 explică (pentru Adi1994Adi):

De 14 luna asta facem jumate de an. nu praa vad importanta

| StephanieS a răspuns:

Atata timp cat cu tine este ok si actiunile lui nu influenteaza negativ relatia dintre voi doi, n-ai ce sa ii reprosezi. Poate i-a trimis ea cerere de prietenie, si chiar daca i-ar fi trimis el, ce daca? Poate i-a trimis doar asa, aiurea. Incearca sa nu-l mai urmaresti pe facebook ( la cine da accept, cui lasa like-uri), chiar nu te ajuta cu nimic daca stii, si nici sa te deranjeze n-ar trebui, dupa cum am mai spus: atata timp cat e ok cu tine, nu conteaza restul. Si facebook-ul e acum foarte populat si ravnit, dar cu timpul va trece si acest "fenomen" si nu uita, daca nu ar fi facebook-ul, ar fi altceva care te-ar deranja, si mereu va fi ceva ce te va deranja, caci esti fata si despici firul in 14, cand nu e cazul. happy

| Adi1994Adi a răspuns (pentru StephanieS):

Multumesc..este greu sa ma controlez cand incep crizele mele..deja obosesc

| StephanieS a răspuns (pentru Adi1994Adi):

Stiu cum e... toate suntem fel. happy ideea e sa te deconectezi de la tot pe moment pana te linistesti, asta pentru a nu lua decizii pripite si gresite. Vorbese cu el si spune-i ce te deranjeaza, te va ajuta foarte mult asta, crede-ma. Vorba dulce mult aduce. happy

| Shontellle a răspuns:

Nu,de ce sa fii geloasa? Din intrebarea ta reiese clar ca nu ai incredere in el.Si,cu parere de rau iti spun ca fara incredere nu poti intretine o relatie..Nu mai fa crize cand le da accept sau cereri, doar nu vrei sa se izoleze si sa stea doar cu tine.Fii serioasa! Daca cumva te va insela, nu uiat ca nimic nu e intamplator si poate, meriti ceva mai bun!

| Area512 a răspuns:

Daca nu ai incredere in el, lasa-l...mai ales daca el are incredere in tine..ai stat 2 ani cu el pe neincredere?
E greu cu gelozia, aproape incurabila..iti faci ganduri doar pentru ca da accept fetelor? Dar daca ar fi ceva mai serios care nu are legatura cu el..ci cu felul cum vezi tu lucrurile.ce faci?
Vorbeste cu el, spune-i ce te deranjeaza, asculta-l, ajungeti la o intelegere si gandeste-te bine daca vrei ca relatia sa dureze pentru ca va fi greu daca el are incredere iar tu nu.