| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca la inceperea vietii sexuale sa nu simti placere? Sunt fata si cand fac dragoste cu iubitul meu simt la inceput putina placere dar apoi imi doresc sa se opreasca. De ce? Amandoi suntem neexperimentati.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, vorbim de lipsa de experiență.
Preludiul este cel mai important, atmosfera, relaxarea, încrederea dintre voi.
Nu uita de igienă și prezervativ, viața sexuală cere responsabilitate.
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Ce este chestia asta la tine cu buna la inceput si papa la urma la fiecare post? vrei sa pari mai de treaba sau ce? ca nu pricep laughing

| mihai69 a răspuns:

Da.
Îți dorești să se oprească tocmai pentru că dacă nu îți place, frecușul ăla devine chiar iritant, enervant pentru o fată.
E timpul să iei lucrurile în propriile mâini și să înveți mai întâi să îți cunoști singură corpul și ceea ce îți provoacă plăcere. Masturbația este metoda cea mai bună. Învață ce anume te excită, care sunt locurile pe care trebuie să le atingi și modul de a o face astfel încât plăcerea să se acumuleze până la orgasm, nu să dispară. Apoi comunică împreună cu iubitul despre asta, învață-l și pe el. Învață-l și să îți facă un sex oral pentru încălzire sau - de ce nu? chiar până la „marele final"...
Baftă!

| Emilian65 a răspuns:

Fiind amandoi neexperimentati, este normal sa nu simti o placere deosebita la prinul contact sexual.

| SkyPilot a răspuns:

Se intampla destul de des. Ar trebui ca in primul rand sa te cunosti tu pe tine insati si sa il ajuti si pe el sa invete ce iti place. Vorbiti deschis, fara prejudecati si fara sa va faceti reprosuri si va fi bine.
Nu te lua dupa toti de aici, daca esti pregatita si stiti ce faceti nu se intampla nimic rau. Doar sa aveti grija la igiena si la protectie. La varsta voastra am fost intr-o situatie asemanatoare si nu am avut nici o problema. Faptul ca scrii correct si destul de elegant ma face sa cred odata in plus ca va informati inainte si ca va veti descurca de minune.

| Alcyon a răspuns:

La 15 ani, esti cam micuta si evident, corpul tau da semne ca nu e pregatit pentru un act sexual. Inca esti in crestere, nici nu te-ai dezvoltat complet. Iar sexul nu e ce vezi prin filme. Multe femei abia dupa ani de zile reusesc sa aiba un orgasm vaginal, cu chiu cu vai. Femeile sunt mai complexe din acest punct de vedere decat un barbat, si de aceea le ia mai mult sa se trezeasca. La varsta asta, nu te cunosti suficient, ca sa simti o placere extraordinara.

| Danysan a răspuns:

Daca e la inceput e logic sa simti asa dar cu timpu o sa vezi ca o sa iti descoperi acele puncte care or sa te faca sa te urci pe pereti.O sa ai si tu Orgasme de ce nu chiar multiple si sa evzi placere atunci de o sa mai vrei.Important e sa lucrati la Preludiu. Trebuie sa fi udata toata si excitata la nebunie cand incepe-ti sa o face-ti.Doreste-ti dint toti porii asta.seara faina.

| Lawliet14 a răspuns:

15 ani? Altele asteapta pana la maritis.

| anonim_4396 explică (pentru Lawliet14):

Alea sunt basme. ca si fata virgina la 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cum ai vrea sa-i spun? Avem o relatie frumoasa de un an, vorbim deschis, calatorim impreuna, parintii sunt si ei de acord cu relatia asta. Constientizez ca este prea repede si ca nu e o decizie tocmai inteligenta dar a fost si este decizia mea fiindca il inteleg si pe el caci a avut rabdare un an pana am fost pregatita. Atata timp cat nu sunt o copila de 13 ani obsedata de sex, si am o relatie stabila, indiferent de varsta nu ai avea de ce sa ma judeci.

| westie21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubirea nu se bazeaza pe sex. ba de cele mai multe ori sexul indeparteaza pentru ca nu te potrivesti cu oricine. de aceea e bine sa nu faci asa ceva cu oricine si sa te gandesti f bine daca lasand entuziasmul de dragoste la o parte chiar te vezi cu el

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Atata timp cat nu sunt o copila de 13 ani obsedata de sex," rolling on the floor. nu nu, esti o copila de 15 ani care FACE sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Shh. numai vorbi asa urat despre generatia asta, ca sunt doctorii si profesorii de maine. poate chiar la copii tai. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

In primul viata sexuala se incepe atunci cand amandoi sunteti pregatiti si va doriti acest lucru, fara ca unu dintre voi sa se sature de atatea rugaminti, sau de atata asteptare sa se intample! Daca amandoi sunteti neexperimentati, cautati sfaturi despre o partida sex cat mai excitanta, amandoi trebuie sa comunica, amandoi trebuie sa contribuiti pentru o partida de amor cat mai buna... Aici ma refer la faptul ca el este cel ce impinge, tu esti cea care sta, laughing) dar nu trebuie sa stai numai sa primesti, puneti mainile in functiune mangaiel, alintal vorbeste-i frumos (daca va place sa vorbiti in timp ce faceti dragoste) sarutal, si totul trebuie sa fie fair-play (feedback)! Intelegi tu ce am vrut sa zic... Mult spor si daca doresti mai multe sfaturi, astept mesaj!

| Serenty a răspuns:

Fa-o atunci cand sunteti pregatiti, si credeti ca e timpul, daca nu aveti experienta cautati pe net sfaturi.