| raul230 a întrebat:

Este normal ca persoana iubita sa ma lase pentru prietena ei cea mai buna? Am fost împreuna timp de 7 luni. Am iubit-o și am pus suflet iar ea s-a despărțit de mine fix de revelion ca ii e mai bine cu prietena și se simte mai bine așa. Ce mai puteam sa zic nici nu i-am greșit nici un pic, o făceam sa rada, vorbeam nopți întregi la telefon iar ea acum sta sa dea follow la alții. Acum 2 zile
am vorbit si m-am certat cu ea pe tema asta și i am aruncat câteva vorbe care n-am vrut.

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Mai contează dacă este normal sau dimpotrivă.
Fata respectivă nu te vrea, este decizia ei.
Acceptă și mergi mai departe.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, in adolescenta se intampla frecvent acest lucru, fiind perceputa relatia intre baieti si fete ca una amicala, nu de iubire, mai ales daca aveti sub 16 ani.

| mihai69 a răspuns:

Este perfect normal în condițiile în care ea nu te găsește potrivit să aibă o relație serioasă cu tine. Indiferent de sentimentele tale, pentru ea contează ce simte EA, nu tu.

| siriusblack98 a răspuns:

Sunt de aceeași părere cu @Ofiintă. Tipa nu te vrea și punct. Că te-a lăsat pentru prietena ei cea mai bună este doar un pretext. Dacă erai ce își dorea, prietena ei cea mai bună dispărea din peisaj.

| Paul754880338 a răspuns:

In fiecare moment al vietii noastre consideram ca am ajuns la apogeu si ca ce ni se intampla este apocaliptic sau magnific. Aflam apoi a doua zi ca se poate mai rau sau mai bine, la fel peste o luna, un an sau 10. Timpul este un profesor bun ce ne invata sa evaluam corect evenimentele din viata noastra, doar daca ii dam ascultare.
Ce ai patit tu acum pare o tragedie, maine iti va starni un zambet. Doar asculta timpul si ai rabdare pana maine!

| tzionut a răspuns:

La fel si aici. Mergi mai departe.