| LoveBirbs a întrebat:

Este normal daca mi-a intarziat menstruatia (11 zile) din cauza cistitei (raceala la ovare)?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

,,Intarzierea'' adica neinceperea menstruatiei la data calculata, prognozata/prevazuta se datoreaza intotdeauna NUMAI/DOAR faptului ca in organism au avut loc DEREGLARI HORMONALE care au provocat dereglarea ciclului menstrual, SAU din cauza faptului ca in uter este instalata osarcina. Daca rezultatul testului de sarcina este NEGATIV atunci in mod sigur este vorba de un ciclu menstrual a carei caracteristica este cea de a fi de obicei NEREGULATA. Desfasurarea ciclului menstrual se produce intotdeauna doar dirijat STRICT HORMONAL. Probabil ca in cazul tau este vorba de un ciclu menstrual care este mai mult sau mai putin NEREGULAT. Multa sanatate!

| sweetangels a răspuns:

Da, e perfect normal. Chiar si daca nu esti racita iti poate intarzia din cauza schimbarilor hormonale care au loc in organism, poate intarzia si 2 saptamani, o luna! Sanatate!