| brokxy a întrebat:

Este normal sa am crush pe alti baieti daca eu sunt indragostita de cineva si nu pot trai fara el? (crush gen o atractie)

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Să simți atracție și în directia altor bărbați? Dacă ne raportăm la atracțiile fizice, eu zic că da. Nu este ceva ieșit din comun.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu poti sa traiesti fara el? Cum vine asta? Iti baga cumva mana printre coaste (poate chiar cele flotante) si iti mentine bataile inimii la un ritm constant? Poate chiar si in privinta plamanilor? Atunci da... nu am ce sa mai zic.

Sa ai "crush" ca nu mai folosim cuvantul "indragostit" pe cineva, este normal, ca esti om. Insa atunci cand zici ca iubesti pe cineva... nu poti sa iubesti la fel doua persoane (sau sa crezi ca iubesti). Clar te-ai indragostit de cineva ca iti ofera mai mult interes decat cealalta persoana.

| Freya1 a răspuns:

Se intampla in adolescenta se te îndrăgostește de oricine si oricand si e foarte normal.

| Werrich a răspuns:

Da, tantra zice ca nu putem iubi o persoana si pe ceilalti sa ii urasca, trebuie sa iubeasca pe toti oamenii.

| Octavian81 a răspuns:

Pe ideea „ochii văd, inima cere", e absolut normal.
Ajungi sa ai si fantezii erotice cu acele persoane, dacă atracția e foarte mare.