| AdyIndia a întrebat:

Este posibil sa suferi cand te indragostesti de o femeie mult mai matura decat tine, cand tu o sti doar din vedere, si cand ajungi sa o cunosti si sa afli lucruri din viata ei de care tu nu stiai, adica ma refer este posibil sa suferi mai mult la una mult mai mare decat tine, sau la una de seama ta?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu cred ca are importanta varsta ei. Cel care sufera ar suferi la fel si pentru una si pentru cealalta daca ar avea aceleasi intentii in ce le priveste.
Daca e vorba de lucruri care s-au intamplat inainte ca ea sa fie cu tine, nu ai de ce sa suferi, iti pare rau pentru ea dar tu o iei asa cum era cand ai cunoscut-o, nu poti schimba trecutul. Iar daca nu esti cu ea, nu suferi deloc, iti tii mintea limpede si lupti pentru a o castiga.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate daca pui mult pret pe tema asta

| ywar a răspuns:

Desi nu prea inteleg mare lucru din intrebarea ta -scrisa intr-o gramatica precara- o sa iti dau un catren dintr-un cantec:
Mor povesti, se nasc povesti
Nu mai sunt si nu mai esti
Jumatatea unui zbor
Ucis de dor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La una de seama ta vei suferi mai mult..ca na are aceeasi varsta aproximativ... daca e mai mare ca tine nu suferi...nu merita. Succeswinking

| Smart98 a răspuns:

Nu conteaza varsta atunci cand te indragostesti mereu va exista riscul de a suferi, de a fi ranit de cel la care ti. In dragoste trebuie sa-ti asumi niste riscuri indiferent de urmari. In general trebuie sa eviti sa te indragostesti de persoane pe care doar le vezi necunoscand,, povestea" lor asta te poate afecta, pentu ca te poti astept a la orice.