| anonim_4396 a întrebat:

Este vorba de un baiat care ma iubeste.A spus ca imi face un cadou maine, dar eu nu vreau sa-l primesc...ma gandesc ce o sa spuna ai mei.Si dupa mai multe replici,i-am spus ca eu nici macar nu-l plac.El vroia ca noi sa fim impreuna,da' eu sa fac relatia asta pe interes? Si apoi ne-am certat.M-a luat la misto intr-un fel "stai linistita draga, eu o sa gasesc pe altcineva in timp ce tu o sa regreti". Intrebarea e, sa ii mai raspund la mesaje? Adica daca azi vorbim pe facebook si imi zice el "buna ce faci" sa-i raspund sau sa nu mai vorbesc cu el?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Iubirea nu se cumpara, bine ai zis. Daca el cauta sa te impresioneze pe aceasta cale, spune-i ca nu asta vor femeile adevarate. Si ca in aceasta privinta nu mai ai ce discuta cu el pana nu se mai desteapta putin. Cand te saluta sau vorbeste despre altceva, vorbeste cu el, dar daca face vreo aluzie de acest subiect, "o dai pe mut".
Sa nu te trateze ca pe o pitipoanca care umbla dupa avere.

| alessia5158 a răspuns:

Gandesti bine!---iubirea nu se cumpara si nu se castiga prin santaj. Nu ai nevoie de niciun sfat/ajutor --- stii foarte bine cum trebuie procedat cu un asemenea Don Juan!

| M1hai a răspuns:

Daca nu vei vorbi cu el se va simti indepartat si va suferi mult, incearca sa vorbesti cu el despre aceasta problema happy

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Pai aici depinde numai de tine, ce crezi? il mai placi? crezi ca merita o sansa? ai vrea? Intrebarile astea trebuie sa ti le pui singura daca inca te mai gandesti la dansul, si-n cazul in care te-ai hotarat ca il placi atunci trebuie sa te asiguri ca si dansul inca te mai place caci stii si tu... dragoste cu forta nu se poate.Cat despre mica ta greseala, nu-i bai, mai facem si greseli asta e.Nimeni nu e perfect, dar din cate obs. si tu stii asta deci nu-ti face procese de constiinta pe niste teme atat de banale.
Cat despre parintii tai, aici depinde si de varsta si educatia ta. Daca ai `papagal` stii cum sa-i imbunezi.

-Numai bine.

| sayWhaaat a răspuns:

Esti varza, sincer. Baiatul si-a facut datoria, si misto-ul ala cum il numesti tu, e adevarul gol-golut. Te gandesti ce o sa zica ai tai.ce o sa zica? Ar trebui sa ti se rupa daca ai niste parinti care comenteaza la asa ceva.
Mi-e mila de fetele ca tine...

| 26Geo a răspuns:

Daca vrei, vorbesti cu el.Nu e nimic rau in a pastra o relatie de prietenie. Faptul ca nu il placi pe el ca iubit, nu influenteaza faptul ca il placi ca prieten, asta daca il placi macar.Cat despre o eventuala relatie bazata pe interes,nu prea merge,nu te sfatuiesc sa o faci,o sa ti se reproseze mai tarziu asta.El iti face cadouri, tu sex cu el. Faptul ca te-a luat la misto, denota un comportament imatur, inseamna ca nu te iubeste, te vrea pentru sex.Nu ai ce sa regreti daca tu nu vrei o relatie cu el. Daca vezi ca e idiot si continua cu chestii aiurite, poti sa il bagi la ignore.Bafta

| ElStelaro a răspuns:

Daca nu-i vorbeste inseama ca esti o fricoasa,o fata care nu sti cum sa respinga sau sa abordeze un baiat, ce vei face il vei ignora toata viata? Daca chiar nu simti nimic pentru el, spune-i si fa-l sa inteleaga, insa daca simti catusi de putin ceva lasate purtata de val sa vezi ce urmeaza
PS:nu merita sa te combini cu cineva doar din mila, compasiune sau regrete, o faci daca simti pentru ca altfel te vei rani si u si el va fi si mai rau ranit cand va afla adevarul

| sweetstyles69 a răspuns:

Pai, ar trebui sa vorbiti fata in fata ca sa clarificati lucrurile. Asa este cel mai bine. (nu neaparat cu cearta). Eventual, intr-un loc public. Poate ii pare rau de cele spuse. Oricum, eu zic ca cel mai bine este sa-ti urmezi inima.laughing