| DeliaCute a întrebat:

Este vorba de un băiat.Ma rog,de fostul.Alaltaieri seara m-am decis după mult timp să îi spun ce simt pentru el și el mi-a zis ca simte la fel și m-a întrebat dacă vreau să fim împreună și eu evident am acceptat.El ieri nu a fost la cursuri însă are niște amice care erau împotriva relației și ele i-au zis tot felul de minciuni cum ca ei am arătat conversațiile noastre și ca am jucat jocul cu săruturile care e o minciună și mi se par de grădiniță acuzațiile astea. După minute în sir,timp în care m-am zbătut să îi explic clar cum sta treabă,nu credea nici în ruptul capului,fiind influențat de alea(e o poveste complicată cu el și cu alea ptr ca el nu prea are prieteni și vede în alea singurele amice) tot pe mine a dat vină ca în final să îmi spună "nu o să meargă deja vorbesc toți despre noi " eu i-am spus ca nu interesează pe nimeni ce facem noi însă el"îmi pare rău ca spun asta dar hai să fim doar prieteni" Mai am vreo șansă să îl câștig? Ce credeți ca simte în acest moment, credeți ca suferă așa cum sufăr eu?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu merge asta este mergi mai departe, esti studenta esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, sa te imbeti cu colegii, petreceri in camin, invatat examene, mers in club pana dimineata nu relaTII serioase

| RAY a răspuns:

Eu repet ce am spus mereu unde nu exista incredere nu exista nimic, atata timp cat el a crezut pe acele fete inseamna ca are incredere 0% in tine,cum fara incredere nu exista nimic sfatul meu e sa il uiti,vei ajunge cu un obsedat,posesiv care crede non stop ca e inselat,mintit,si care crede pe toata lumea inclusiv straini de pe strada, paranoia aia e mare in capul unora, amicele alea nu te plac sau il plac pe el, el te place dar daca nu exista incredere e doar amagire, iluzii, dezamagire

| T0T a răspuns:

E vai de capul lui, nu te merită.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el este asa de influentat de ceeace i-au spus acele amice, cred ca este bine sa nu mai cersesti iubire la el.

| R0R0 a răspuns:

Atat? pentru niste barfe s-a despartit de tine?
Asta inseamn ca nu te merita. Lasa-l sa fie cu amicele lui

| Oana92 a răspuns:

Tu vrei un barbat sau o mamaliga langa tine?

| Lawliet14 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti dai cuvantul ca tu nu ai aratat conversatiile voastre. Altfel, daca cumva ai facut-o si ai aratat aceste conversatii si altora, e nasol. De cele mai multe ori fetele implica si pe altii atunci cand sunt curtate. Iti dai seama ca s-a speriat, si eu m-am speriat odata cand o tipa care culmea ma placea pe fata (mi-o zicea si stia toata lumea), a inceput sa zica pe la altele tot asa la cursuri c-am invitat-o in oras (cand ea fusese racita). Desi nu cred ca era deranjata, mie asa mi s-a parut ca si cum ar fi fost chiar mai mult adica scandalizata poate de propunerea mea. Si am tot evitat-o de atunci, desi cand ne vedeam fata in fata ea voia sa spuna ceva dar n-a mai zis niciodata nimic. Desi lucrurile au fost mai complicate in cazul meu, altfel nu cred ca eram orgolios! Si n-a fost vorba totusi de orgoliu, ci doar ca nu s-a putut. Voiam sa-ti zic ca e nasol ce ti-au facut alea daca tu n-ai nicio vina iar el necunoscandu-te poate sa traga orice concluzii. Mai ales ca acum te place, nu cred ca e indragostit de tine.

| DeliaCute explică:

Si el a zis amicelor sale despre noi care alea nu sunt altceva decât niște bârfitoare mincinoase. Eu am spus doar câtorva prietene apropiate, nici intr-un caz să mă duc să arat conversațiile noastre altcuiva...

| multimeN a răspuns:

Nu,nu ar trebui sa iti mai arati interesul fata de el.Gandeste-te daca ai fi ramas in continuare cu el, ce usor putea fi influentat de alte persoane, chiar si daca informatile, ca in cazul de fata, au fost si vor fi false.Am personal o matusa cu un sot asemanator, iti urez sa nu ai aceeasi viata ca ea deoarece nu stii ce inseamna sa ai un sot/prieten prost care poate fi manipulat de toata lumea.Ca sa fi manipulat in halul ista inseamna sa ai sub 90 IQ