| DeliaCute a întrebat:

Este vorba despre o problema în dragoste. Este un băiat care îmi mai da semnale se uita la mine în ora,îmi zâmbește,mă apăra și face chestii de genul,de ex era un vers la romana :"te iubesc atât de mult" iar el atunci s-a uitat la mine și a zâmbit și face asta la fiecare ora.Cu toate acestea,astăzi aveam bio cu diriga. a observat profa ca mă uitam la el și îi zâmbeam și striga în toata clasă în ora :"te-ai îndrăgostit te tot uiți la un băiat,îi zâmbești?" eu am negat el se uita la mine și zâmbea și cred ca si-a dat seamă ca e vorbă despre el...A venit în pauză la mine s-a băgat în seamă desi înainte nu făcea asta.la ultima ora se uita la mine și când m-a surprins ca mă uit și eu mi-a zis:"de ce tot te uiți la mine? wtf" eu nu i-am răspuns, nu m-am mai uitat dar el se mai uita din când în când eu mă uitam scurt și subtil. Credeți ca mă place? Ce credeți ca ar trebui să fac?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti trebuie facultatea ca sa-ti dai seama! Dracu stie dar parca nu sunteti acasa cu toate voi tinerii de azi! Ce vroiai mai mult ca sa-ti dai seama ca te iubeste? Doamne fereste!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Continua sa faci ce faci, timido.O sa te scoata la suc

| 141414 a răspuns:

Sa te uiti la altul. Apoi sunt doua variante de scenariu: fie tipul asta iti zice ca te place sau ceva asemanator, fie incepe sa iti placa de celalalt si se intampla asta cu el. Oricum nu iti bate capul.

| DeliaCute explică:

Dar a zis :"de ce te tot uiți la mine? wtf" eu cum m-am simțit.și din când în când adică doar când stau cu altul se enervează, înjura și face chestii din astea... dar când mi-a zis ăia am simțit ca pe o respingere nu știu dacă greșesc sau nu.

| masokista a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l lasi in pace, deoarece este clar ca nu te place odata ce ti-a spus : ''de ce tot te uiti la mine? WTF''! cauta-ti pe altu', si daca individu' asta de care ai zis tu amu', inca se da la tine, si face cate si cate chestii ca sa te impresioneze, ar trebui sa-i dai o mica sansa!