| cristinutza_1501 a întrebat:

Eu am 18 ani si sunt impreuna cu un baiat de 1 an si in ultimul timp imi tot face apropouri despre sex dar eu sunt virgina.eu ma simt pregatita pentru acest moment dar nu stiu unde as putea face asta.ma puteti ajuta? voi unde ati facut sex prima data?

Răspuns Câştigător
| Octavutzu a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa te iei dupa alti unde au focuto ei sau chesti... chiar mi se pare aiurea. Dar un sfat ar fi sa o faceti acasa in pat pentru ca fiind prima oara trebuie sa fi mai relaxata si sa te gandesti la ceia ce se intampla nu sa te gandesti daca trece cineva si va vede sau mai stiu eu ce. Daca o faci acasa o sa fie foarte misto zic eu, puteti face si preludiu si te simti si mai lejera si mai in siguranta plus ca dupa constctul sexual in caz ca ti se rupe himenul o sa iti curga sange si fiind acasa poti merge la tualeta asa sa zicem daca esti in parc ce faci te imbraci asa. Asta e parerea mea si cred ca si tu esti de acord cu minewinking ciaoo, ai grija si Succes tongue

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Avand in vedere ca ai si 18 ani, sunteti si de un impreuna si esti si pregatita sa faci acest pas, te sfatuiesc sa vorbesti cu el; din moment ce ti-a propus sa faceti sex, inseamna ca stie vreo eventuala locatie unde ati putea face asta. La el/la tine acasa in ap sau garsoniera unui prieten.In masina happy[nu te-as sfatui pentru prima data]big grin. A, si use condombatting eyelashes.

pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai acasa la tine sau pe el in pat sau pe canapea. unde altundeva ai vrea?laughing

| lyrics a răspuns:

Vorbeste cu el.
fii sigura ca asta ar fi cea mai mica problema pentru el.
tongue
in schimb, ai grija la protectie, lubrifiant, preludiu f mult

| Pho3nix a răspuns:

Unde va simtiti voi cel mai bine. Ori acasa la el, ori casa la tine.happy
Daca te simti pregatita, e bun atunci.
Succes.

| nely19 a răspuns:

Hmm 18 ani virgina, i`auzi bv credeam ca numai stbig grin. dar in fine sa trecem la rasp intrebarii:pai eu zic daca tot e prima data sa o faci cu pers care o iubesti pentru ca primul nu se uita niciodatahappy, si sa faci din prima sex e cam nasol sa stii, diferenta intre sex si dragoste este urmatoarea:

dragoste:atunci cand va sarutati si din ce in ce aveti si un contact sexual

sex:atunci cand o faci fara sa te saruti fara nimic...

scurt si la obiect nu? Pai unde sa o faci, nu stiu depinde de voi depinde de imprejurare intr-un pat totusiwinking

fundita?

| Marry:X a răspuns:

Buna.Eu nu am facut sex, dar clar prima data ar fi intr-un loc sigur, in care sa stau linistita.In nici un caz in masina, scoala, parc sau alte chestii din astea. Daca nu puteti la voi acasa, duceti-va si inchiriati o camera la un hotel, sau plecati 2-3 zile cu, cortul pe munte, intr-un loc unde sa fiti doar voi, sau la mare.Nu uitati de protectie! Pa, pa.

| Cristina_7964 a răspuns:

Eu l-am invitat la mine acasa, am inceput sa ne sarutam, ne-am excitat si apoi am trecut la treaba. big grin

chiar si la el acasa poti face asta, numai ca trebuie sa purtati o discutie inainte.
si nu e neaparat sa doara tare, acum depinde si de organismul fiecarei fete.

Multa bafta! :*

| crazychick a răspuns:

Si eu am fost tot cam in situatia ta, si cand m-am decis ca e timpul s-o facem, am preluat situatia(e mai bine sa o faci u decat sa te astepti de la el, doar vrei sa fii sigura, nu? tongue). am fost la farmacie, am cumparat prezervative, l-am invitat la mine acasa, si eram la mine in camera, am inceput sa-l sarut, apoi el s-a excitat, si cand am vazut ca si el e ready, am stins lumina, am dat muzica la pc mai tare putin, am aprins o lumanare(care o aveam pregatita special) si i-am aruncat cutia de prezervative pe pat. el a ramas :O:O:O. si uite asa a iesit o seara memorabila... dar vezi ca doare de mori! spune-i sa fie gentil! multa bafta!

| nikbad4u a răspuns:

Ai putea lua o camera la hotel cu iel sau sa anchiriati un apartament pentru 2 zile cel mai bine asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde vrei ...contt doar dragostea ai putea la un hotel

| Cata2009 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa va duceti intr-un loc sigur, unde sa nu va deranjeze nimeni. Nici la tine, nici la el... Dupa parerea mea cel mai bine e la un hotel:d