| alexandragafar a întrebat:

Eu am o relatie cu un musulman ce ma sfatuiti?

15 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Şi el cu câte?

| Prezidentul a răspuns:

Sa il inveti sa faca crucea.

| iflirius a răspuns:

Ce-ar trebui să te sfătuim? ce culoare să fie baticul?

| Felys a răspuns:

Daca ambii sunteti atei sau deveniti nu este absolut nici o problema, din punctul meu de vedere religia de orice fel este o chestie invechita si parca nu isi mai are locul in epoca stiintei si tehnologiei

| Lawliet14 a răspuns:

Sa discuti despre viitorul vostru in cazul in care v-ati casatori. Nu trece niciodata la islam!

| W3R4 a răspuns:

...casa de piatra.

| e1xtz a răspuns:

Te-am 'sfatuit' deja.
Daca nu esti cumva putoaica de a 16 ani, care-i in fapt intrebarea la care vrei raspuns?

| BeckhamRZM a răspuns:

Ce-ți mai place viața.

| Dendoris a răspuns:

La asta ma gandeam si eu laughing

| Undercover22 a răspuns:

Vezi sa a rozeta pe masura lui

| alexandragafar explică:

Si daca tear cere sa te casatoresti cu el!?

| alexandragafar explică:

Daca tiar cere sa va casatoriti ce ai raspunde!?

| alexandragafar explică:

Si daca iti cere sa te casatoresti cu el?

| alexandragafar explică:

El e de nationalitate romana tata lui e de religie musulmana si i-a dat religia si lui dar el nu isi respecta religia intra in biserica mananca ce mancam noi nu stiu ce sa zic

| e1xtz a răspuns (pentru alexandragafar):

Ok, daca aveti o relatie serioasa, eventual peste 24-25 de ani ca varsta poti lua in considerare ideea.
Celelalte detalii stau cam asa...din moment ce te-a cerut in casatorie inseamna ca ai fost in casa la ei, ii cunosti familia si ti-ai facut o idee despre comportamentul lor. Daca doar tatal lui este 'muslim', preuspun ca mama este romanca, deci ortodoxa.
Daca spui ca a intrat in biserica si mananca porc, atunci foarte probabil nu sunt traditionalisti.Ca idee poti propune ca iti doresti nunta in biserica, asa testezi reactii, daca sunt de acord inseamna ca nu are un asa impact religia si regulile lor mai ciudate pentru noi.
Imi imagibezi ca il iubesti totusi de intrebi, ce sunt curios eu de ce intrebi aici ce sa faci.
... oricum probabil daca o sa ajungj la o casnicie cu el trebuie sa iti asumi ca el are o cultura a unei femei mai supuse, si sa iti asumi acest aspect.