| RAY a întrebat:

Eu cand eram mic credeam ca fetele /femeiile in general sunt mai emotionale /sentimentale dar vad opusul multe sunt reci,lipsite de asa ceva doar pe profit atat, de unde mitul asta ca ele sunt mai sentimentale?
niste studii in medie o femeie dupa o despartire trece mult mai repede 1, 2 saptamani au deja pe altcineva, daca aia e iubire ce sa spun n-am cuvinte, in usa 60% din divorturii sunt din motive materiale desigur ca femeiile si pornesc divortul, numarul de sinuciderii este triplu barbati decat femeii( nu promovez sinuciderea) in plus cum se comporta unele cu altele doamne fereste n-am cuvinte

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Nu cred ca e vorba de sexul persoanei. Peste tot in lumea asta sunt oameni asa. Exista jigodii si barbati si femei. Tu stii unde gresesti? Generalizezi! Pur si simplu e gresit. fetele alea care sunt doar pentru "profit" cum spui tu, alea sunt doar ca sa le-o tragi( ca sa ti-o zic pe romaneste). Crede-ma ca nu profita ele de baieti, ci din contra, majoritatea stiu ce vor si cat de panarame sunt, dar sunt bune pentru o iubire de cateva nopti happy Dupa parerea mea baietii/barbatii sunt mai jigodii decat femeile happy Da fetele sunt unele adevarate scorpii, dar le poti imblanzi destul de usor happy

ps: Incearca sa accepti oamenii asa cum sunt ei. Accepta ca lumea asta e facut in principal din materialisti, manelisti, curve, habarnisti, idioti si ca oamenii cu adevarat de calitate sunt foarte greu de gasit. Tocmai de aceea, cand o sa gasesti o fata cu adevarat de calitate, asigurate ca o sa fi baiatul de care are nevoie langa ea.

ps2: Ma gandesc ca ai avut ceva dezamagiri, de vezi lucrurile asa de negre. Sfat? Nu te indragostii de curve, sau mai bine, nu o face niciodata, lasa fata sa se indragosteasca prima

ps3: Intai i-o tragi, apoi ajungi sa o iubesti, doar in filme se intampla invers, sau in cazuri exceptionale

ps4: Aia cu cazurile exceptionale, de regula sunt idioti happy

ps5: nu e bine sa fi idiot, deci, daca prinzi o materialista, i-o tragi si apoi o lasi, sa simti si tu ca esti barbat happy

| RAY explică (pentru Purec):

Eu m-am referit ca nu sunt asa cum credeam sentimentale

| Purec a răspuns (pentru RAY):

Sunt multe sentimentale. Dar e o generalizare sa crezi ca toate trebuie sa fie asa. E normal sa nu fie toate asa sentimentale nu crezi? Fiecare om e diferit, si trebuie sa ii iei ca atare.

| RAY explică (pentru Purec):

Da gresesc, ratiunea doarme e ora 12

| RAY explică (pentru Purec):

Ai dreptate, barbati sunt niste jigodii care profita de fete de 15, 16 ani apoi se plang ca sunt curve

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Societatea nord-americana este inca foarte diferita de cea din Romania. Destramare familiilor este un business care aduce bani grei, asa ca este promovata in multe locuri in mod subtil. Aici lumea este educata de mica sa vada numai banul, nu este numai ce spui despre casatorii, dar aici nu ai prieteni adevarati, pe care sa contezi la greu.
Legislatia este de asa natura ca te casatoresti cu cineva bogat si vii numai cu chilotii de pe tine, iar la sfarsit cel bogat trebuie sa ii asigure celui sarac acelasi nivel de viata ca in timpul casatoriei.
Incetul cu incetul si in Romania devine populara aceasta viziune asupra vietii.
In plus, femeia trebuie sa fie de la natura materialista, copiii cad in sarcina ei, deci trebuie sa isi caute masculi care sa aiba banul si dorinta de a-si intretine progenitura in conditii cat mai bune.

| Miladincaa a răspuns:

In orice mit exista un sambure de adevar. Asa cum nu putem cataloga toti barbatii drept misogini, tot asa ne e imposibil sa spunem ca toate femeile sunt de piatra, reci si insensibile. Oamenii nu sunt la fel si reactioneaza diferit in functie de situatie, instinct, orgoliu si temperament.
Exista multe femei " de piatra", dar si multe care pun la suflet orice cuvand, chiar daca in societate poarta masca indiferentei.

| RAY explică (pentru Miladincaa):

Oamenii nu sunt la fel si reactioneaza diferit in functie de situatie, instinct, orgoliu si temperament.
asa e