| Didi908 a întrebat:

Eu iau anticonceptionale pentru chisturi ovariene dar ele ma pot proteja si atunci cand prietenul meu a terminat in mine, nu? Fundita :*

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă le iei CORECT, fără să uiţi vreo tabletă, atunci NU vei rămâne însărcinată chiar dacă ejaculează intravaginal happy
AC asigură PROTECŢIE de 99-100 % împotriva unei sarcini nedorite DACĂ sunt luate CORECT!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca au acest rol de a nu permite instalarea unei sarcini chiar daca ti-au fost prescrise pentru a iti rezolva o afectiune.

| dydda a răspuns:

Odata ce se numesc anticonceptionale e logic ca te ajuta sa nu ramai insarcinata chiar daca acestea au fost prescrise de medic pentru alte cauze. Stai linistita ca te protejeaza de sarcina chiar daca a terminat in tine