| anonim_4396 a întrebat:

Eu si fostul`. tineam mult unu la altu numa` ca amandoi suntem incapatanati, suntem lei. El e mai mare ca mine cu 2 ani si din experienta a invatat sa lase de la el.eu nu faceam asta, ba mai mult imi placea sa fac oarecum. ce vreau cu el. Daca nu`mi reprosa nimicnici nu ma opream din misto sau ce faceam.Pana intr-o zi cand s`a saturat si a zis gata. Dupa mi`o zis toate relele ce i le-am facut si mi le zicea degeaba pentru ca atunci nu mai aveam ce sa-i fac.
Au trecut 2-3 luni si ne-am mai intalnit intre timp.
El ma place inca si si eu la fel doar ca.nu stiu.
Acum amandoi vrem sa ne continuam relatia dar el vrea sa-i demonstrez ca tin la el si cum anume... facand`o cu el. Problema nu ar fi asta cu toate ca sunt virgina dar o sa o fac 70% obligata oarecum.
Si nici discutant cu el nu renunta la ideea asta.
Culmea e ca nu vorbim pe mess, nu ne sunam, nu ne vedem si asa dintr`o data sa-i spun ``ok.hai s`o facem!``. mi se pare penal.
Cand ne mai intalneam ne sarutam dar eram doar simplii prieteni.

Nu am nevoie de sfaturi gen:gaseste unu care sa te merite; i un fraier, etc.
Vreau sfaturi calumea de care sa ma pot folosi.
Mersi fain!

4 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Pai, draga mea, ti-ai dat raspunsul singura (metaforic vorbind). A incepe viata sexuala sau nu, trebuie sa apartina 100% deciziei tale, ori dupa cum ai spus nu prea este asa deci uite o problema. Apoi el daca intr-adevar tine la tine nu ar trebui sa iti ceara asta cu motivul "demonstreaza-mi ca ma iubesti"; ii poti demonstra ca tii la el si ca merita sa mai incerce o data, prin comportamentul tau. Vorbeste cu el si explica-i ca vei face si pasul asta dar sa mai astepte putin, sa nu te constranga, pentru ca asa tu vei fi cea care va regreta mai tarziu si probabil frustrarile pe care le vei capata in timpul actului (din cauza disconfortului tau psihic) va duce la ceva mai rau decat a fost inainte, poate la o noua despartire.
Nu trebuie neaparat sa va despartiti, ci doar sa ii explici ca daca o vei face cu el, o vei face in calitate de prietena la care intr-adevar tine, nu doar o persoana pe care o cauta din cand in cand.
baftahappy

| Marcelino a răspuns:

Mie mi se pare genul de baiat care e interesat doar de sex.
Daca ti la el poti incerca dar trebuie sa fi sigura ca dupa asta nu o sa te lase balta, adica sa stii faptul ca tine la tine.

| ServanaAtoni a răspuns:

Vorbeste cu el.
daca relatie va fi bazata pe iubire si intelegere de acum in colo, asta va veni de la sine.

| vraiull a răspuns:

Cam greu de zis ceva dar poate daca ai incercat sa te apropi de el si sa te schimbi sa fi u putin mai injos adica sa lasi de la tine sa ii arati ca te-ai schimbat oarecum poate ar iesi ceva si pe urma sa o faceti.Invital la un restaurant sau undeva unde sa fie chiar romantic si poate se va rezolva toate. Bn noi zicem doar pareri si niste sfaturi.