| Miihaa a întrebat:

Eu si iubitul meu suntem de 8 ani impreuna, de la 19 ani. Acum amandoi avem 27.
La 19 ani af facut dragoste, pentru el fiind prima ora. Atunci si-a rupt si ata.
Marimea penisului era de 18 cm iar acum are penisul in erectie undeva la 13-14 cm.
Facem dragoste la fel de des, de 3 ori pe saptamana, apetitul lui e acelasi.

Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| emanuela222 a răspuns:

Atata timp cat o faceti des. Organismul lui se obisnuieste cu senzatia iar lui nu i se mai scoală atât de tare. Lasă-l o perioada fără sa o faceti. Sa uite senzatia. Iar când o faceti dezbracă-l tu si joacă-te cu penisul lui cam 10 minute pentru a-l excita tare. Masturbeazate in fata lui. Lasă-l sa fiarba si nu-l lasa sa o bage pana când nu e excitat tare. Poate ti-am fost de folos. Fundita

| Miihaa explică (pentru emanuela222):

Aseara l-am facut sa ia foc, m-am "jucat" cu el la inceput, preludiu si deja am vazut ca i se marea din ce in ce mai mul

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal nu cred in asa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Singura explicatie ca penisul sa fie mai mic este ca el s-a mai ingrasat, fata de acum 8 ani! Atunci, la baza pensiului s-a format o punguta cu grasime si de accea pare mai scurt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru prima data observ un raspuns si o explicatie inteligenta formulata de d-na Gretta. Penisul barbatesc intra in "declin" doar incepand cu varsta a 3-a. In consecinta rezulta ca ori acea prima masuratoare n-a fost efectuata in mod corect, ori ca o explicatie logica si perfect plauzibila este cea data de d-na Gretta. Nu este absolut nimic de facut in astfel de cazuri, deoarece marimea reala a penisului nu poate fi modificata. Dimensiunea "actuala" a penisului este una care poate fi considerata normala si in cazul in care reuseste sa te faca fericita si satisfacuta de fiecare data inseamna ca te poti considera o femeie multumita poate chiar norocoasa. Multa sanatate!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu esti de acord cu o femeie mereu? Sexistule.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ma consider un admirator al sexului frumos insa nu pot admite ca este suficient sa fii doar femeie si cu asta totul este rezolvat. In afara de simpla "calitate" de a fi femeie si "blonda" am pretentia sa mai posede si alt ceva. big grin

| UnBroken2016 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eh, glumeam si eu. S-a suparat tanti gretta pe mine de ceva timp. Nici nu ma mai baga in seama de cand i-am zis de mentalitatea ei de baba cu "sexul doar in noaptea nuntii".

| corbulalbrosu a răspuns (pentru UnBroken2016):

Se pare ca "tanti" Gretta ne-a bagat in aceeasi oala. De unde nu-i nici dumnezeu nu cere; parca asa glasuie o anumita zicala laughing

| Miihaa explică (pentru corbulalbrosu):

Eu cred ca este si de la faptul ca o facem foarte des. Adica la inceput isi dadea drumul repede, acum tine mai mult in pat si alte detalii (intelegi tu). Adica daca o facem 3-4 zile pe saptamana si atunci de doua ori ma gandesc organul genital sa nu mai aiba o erectie asa de masiva din moment ce s-a consumat atat de des.

| Mihai123211 a răspuns (pentru Miihaa):

Probabil nu ii mai place de tine si nu se mai excita suficient. asa am patit si eu cand nu imi mai placea ceva la o fata aveam probleme cu erectia dar cand faceam cu alta care mi se parea wow mi se scula doar daca ma uitam la sanii/fundul ei

| LoveSleep a răspuns:

Cine zice că problemele nu apar în timp se însală.
Lăsând ironiile la o parte, cea mai logică explicație e instrumentul cu care i-ai măsurat-o, era chinezesc. Toată lumea știe că centimetrul este mai mic în țările asiatice. S-au gândit să facă asta ca urmare a sinuciderii multor bărbați. În momentul de față, din cauza micșorării centimetrului, încrederea bărbaților a devenit mult mai mare.

| seth2016 a răspuns:

>> Marimea penisului era de 18 cm iar acum are penisul in erectie undeva la 13-14 cm.

Cam mare diferenta. Esti sigura ca ati folosit aceleasi repere?

Faceti impreuna exercitii de erectie, mancati sanatos, faceti miscare, nu fumati, odihniti-va cat trebuie, gasiti metode sa ve relaxati, you know the drill...

Kegels ii fac bine:
- cand merge la baie se opreste din treaba mica de mai multe ori; asa isi descopera muschii care trebuie lucrati
- 5-10 kegels in 3 reprize / zi, mai intai la baie, apoi creste numarul la 10 - 20 si face exercitiile in diferite pozitii
- nu trebuie sa incordeze alti muschi, intre kegels face pauza si lasa muschii sa se relaxeze 5 secunde, respiratia trebuie sa fie normala mereu
- pentru eliminarea monotoniei se trece la anus, 10 sec. strange, pauza si relaxare 5 sec., respiratie normala mereu

Stai langa el sa le faca zilnic si intareste-l pozitiv (= recompensa, show some love) de fiecare data, asa cum va place voua.

Bafta!

| LostInPark a răspuns:

Eh, ce norocosi sunt unii. happy
Tot timpul mi-am dorit o fata care sa-mi urmareasca penisul cu ruleta.

| Ripley a răspuns:

Mi se pare foarte ciudat. Eu am 30 de ani si penisul imi pare a fi mai mare decat il aveam pe la 19 ani. E drept ca atunci nu-l masurasem, dar dupa ochii pare mai mare acum.
Acum e undeva intre 18-20 cm as spune, dar cu siguranta e peste 18 cm ca asa a iesit la toate masuratorile laughing
nu-mi explic de ce iubitului tau i-a scazut, e totusi destul de tanar inca, e cam ciudat. Si i-a scazut si mult de aceea e mai ciudat. Se spune ca la 30 de ani barbatul atinge apogeul sexual, deci n-ar fi trebuit sa-i scada pana la 27 de ani.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Nu cred ca este ceva de facut
Dupa 30 de ani e normal ca penisul sa scada in lungime
Cel mai bine e sa mergeti la un doctor, el va poate recomanda cateva trucuri

| Miihaa explică (pentru PikaPikaChuChu):

Ar trebui sa luam o pauza din a face sex?

| deea3507 a răspuns:

I l-ai masurat tu?

| Chiyran a răspuns:

Cumpara-i VIMAX happy!