| radupop9898 a întrebat:

Eu și partenera mea dorim să ne începem viața sexuală. Problema este că în momentul în care am ajuns la penetrare, erecția a dispărut brusc. A fost stânjenitor și îmi este frică să încerc din nou, din cauza eșecului. Am erecție puternică în fiecare dimineață, iar cu masturbatul nu am probleme. Nu m-am gândit că pot păți asa ceva. Aveți vreo soluție? O pastila... Un sfat? Am așteptat-o mai bine de un an, sa fie pregătită, iar eu dau greș. Menționez că ambii suntem virgini.
Vă mulțumesc! O zi plăcută!

Răspuns Apreciat de Editori
| bbobo22 a răspuns:

Ai fost foarte emotionat si ai intrat in panica. In primul rand nu va mai grabiti. Lasa lucrurile sa vina de la sine si sa evolueaze normal. Mai ales pentru ca sunteti amandoi la inceput, trebuie sa invatati sa va cunoasteti mult mai bine unul pe celalalt. Tu sa descoperi ce-i place ei si ea si sa invete ce-ti place si tie. Jucati-va cat mai mult unul cu celalat. In felul acesta o aveti mult mai multa incredere in voi si o sa fiti mult mai relaxati. Comunicati cat mai mult unul cu celalalt. In special tu ca si barbat trebuie sa nu fii egoist si sa ai cat mai multa grija de partenera ta. Si pentru ea este greu, si daca nu este suficient de relaxata si excitata, in loc sa simta placere va simti durere. Nu te mai gandi la tine si concentreaza-te cum sa-ti faci partenera fericita mai intai fara penetrare. Cand ea o sa fie suficient de pregatita si excitata totul o sa fie mult mai usor si mai placut pentru amandoi. Invata sa ai rabdare! Succes!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E din cauza emotilor, trebuie sa fi relaxat, e normal sa te termini rapid, solutia este sa incerci si sa fi mai relaxat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfat. Continuați.

| ywar a răspuns:

Lipsa de experienta. pentru asta nu exista pastila. Creierul este cel mai erogen organ. El comanda.

| cristian200313 a răspuns:

Este din cauza ca ai emotii... Mai continuati.