| sunset a întrebat:

Eu sunt la inceputul relatiei cu iubitul meu, nu se pune inca problema de sex,(am doar 17 ani, vreau sa mai treaca timp si peste mine si peste relatia noastra, iar el a spus ca m.ar astepta oricat pentru ca ma iubeste si ma respecta) dar i.am spus ca se poate culca cu cate fete vrea, daca ma iubeste pe mine...si sincer chiar nu m.as supara, as putin geloasa dar doar atat.
Voi credeti ca s.ar putea sa aiba impresia ca nu il iubesc? Eu vreau doar sa se simta bine.nu?
Ce parere aveti, baieti, voi ce ati spune de o fata care va lasa oarecum libertatea asta?

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Sigur nu il iubesti! Poate ca tii la el, dar de iubit, sigur nu! Atunci cand iubesti nu accepti sa il imparti nu nimeni! Si nu mai merge pe principiul ca baietii au nevoile lor, ca nu e chiar adevarat; orice baiat e dispus sa astepte oricat fata pe care o iubeste! Sunt baiat si parerea mea este ca ai gresit ca i-ai spus asta! Si chiar mai sunt si baieti care nu gandesc ca pierd ani din viata daca asteapta persoana iubita, baieti care respecta o fata, chiar daca sunt din ce in ce mai rari! Am adaugat acest amanunt ca vad ca toate fetele care si-au luat-o de la viata pentru ca le-au trebuit "jmecherasi" acuza si generalizeaza!
Revenind la problema ta, daca baiatul acela chiar te iubeste, cu siguranta ca se gandeste la ceea ce i-ai zis si va incerca sa se limiteze doar la a te placea si-atat, fara sentimente! E ca si cum voi fetele in cor ati striga ca va place sa va faca baietii sa va simtiti cele mai importante pentru ei, dar tu lui i-ai aratat contrariul: ca nu ai nimic impotriva ca il imparti cu altele! Sper ca m-am facut inteles! Oricum, daca te iubeste, nu va merge la alta! Deci situatia asta creata o poti lua ca un fel de test!

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

,,dar i.am spus ca se poate culca cu cate fete vrea."
Scuze, ai mai spus ceva după asta?

| baru a răspuns:

Sall. Atentie! Ca iubesti pe cineva, ca nu, un barbat tot va merge la alta. De acea este barbat. Poate sa te iubeasca enorm, dupa un timp, tot va merge la alta. Asa suntem noi barbatii. Deci, nu te increde in nimeni. Si ca accepti si ca nu, viata merge inainte. Sa nu ai incredere in barbati. Daca da, va fi greseala vieti tale. Pa!

| Papusik a răspuns:

Pai ce relatie e asta daca tu i-ai aprobat ca se poate culca cu alte fete?
Dupa ce veti incepe amandoi viata sexuala impreuna va face la fel.
Poate crede ca nu-l iubesti fiindca daca il iubeai nu ii acceptai asa ceva sad.
Spune-i ca a fost o gluma sad.

| nonny50 a răspuns:

Dramatizeaza @baru! Daca un baiat te iubeste si oferi ceea ce are nevoie si ce ii trebuie pentru a avea o relatie aprpiata nu o sa plece niciodata la alta! Ai incredere mai bine in sentimentele tale! happy Succes!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Stai calma sunt baieti perfecti la categoria asta!(Eu cunosc multi baieti de treaba)
Nu ai zis bine faza cu libertatea nu trebuia sa zici asa ceva.
Inseamna ca nu il iubesti, pai tu il imparti cu oricine?:O
Imi pare rau sa iti zic dar tu nu sti ce e aia Iubire happy.

| Roxyuy a răspuns:

Exact in situatia asta am fost si eu. daca te iubeste o sa te astepte dar Te ROG nu-i mai zice sa mearga la altele,ca oricum merge daca vrea, nu trebuie sa-l trimiti tu, ca nu ii place sa te auda spunandu-i asta,el nu o ia ca p o libertate, el crede ca nu-l iubesti. Asa ca, lasa lucrurile asa cum sunt, totul o sa fie bine si o sa te astepte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar i-ai spus asta? Cat de nefericita si mediocra poti sa fii, cu atitudinea asta n-o sa ajungi nicaieri.