| MZc a întrebat:

Exista afte vaginale, precum cele bucale? Am cautat pe net, dar nu prea sunt informatii despre cele vaginale.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, exista candida care este transmisibila sexual este o infectie de care numai scapi fara tratament si abstinenta sexuala, daca tu faci tratament si partenerul tau nu, si continuati sa faceti sex te vei reinfecta nonstop, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista afte vaginale!
Daca bubele aparute pe vulva sau vaginal arata ca aftele bucale, atunci pot fii: herpes vaginal, sifilis sau alta boala cu transmitere sexuala, extrem de contagioasa.
Urgent la medicul ginecolog, pentru investigatii medicale si tratament adecvat pentru toti cu care ai avut sex.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu exista.