| Demeister a întrebat:

Există iubire adevărată la doar 14 ani?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de voi, de fată ce asteptări are ea de la tine, asta nimeni nu poate stii exact.

22 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La 14 ani, iluzia, daa. Celebrii Romeo si Julieta au avut ea 16 si el 17.

https://www.youtube.com/watch?v=zCQMlyXMRJE
https://www.youtube.com/watch?v=4FHpmn-KYec

| Demeister explică (pentru PsihoSex):

Dar la 14 ani, poate exista o prietenie adevărată?

| Demeister explică (pentru PsihoSex):

De ce iluzia?

| PsihoSex a răspuns (pentru Demeister):

Da, aia la orice varsta, daca exista caracter si solidaritate reala, etc. Prietenia, in afara de Dragoste, este Primul si cel mai frumos sentiment, pentru ca de Adevarata Dragoste nu areparte toata lumea, din pacate, e prea complicat, dar Prietenia este indispensabila unei vieti normale!

| PsihoSex a răspuns (pentru Demeister):

Pentru ca, marele scriitor care a fost Camil Petrescu, si care a trecut si el prin multe, pe care le-a si transpus in opera lui, a spus o vorba foarte mare si foarte adevarata! "O mare iubire este mai curand un mare proces de autosugestie. Trebuie timp si complicitate pentru formarea ei..."

| whatevernvm a răspuns:

Normal, iubire multa multaaa

| Demeister explică (pentru whatevernvm):

Si se poate mentine in continuare fara pierderea ei?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, ci doar pasiune multă.

| Demeister explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce intelegi tu prin "pasiune multa"?
Adica care este diferenta dintre ''iubire adevarata" si "pasiune multa"?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Demeister):

Iubirea adevarata este intr e doi oameni maturi, un barbat si o femeie care sunt pe punctul de a se casatorii, pasiunea ca un guturai adică trece asa cum a venit adică repede, acum tu esti la varsta la care orice fată i ti place, azi i ti place de una mîine de alta, nu este o iubire constantă, deoarece nici tu nu esti incă matur afectiv ca sa poti cultiva o iubire adevartă, m ai ai de asteptat mult pina sa te maturizezi cu adevarat, si sa apara in viata ta acea femeie de care te vei indragostii cu adevărat. Momentan esti un adolescent in crestere.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pasiunea este.

| Demeister explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar daca sunt serios si ma indragostesc la 16 ani de o fata serioasa, pot ramane in continuare cu ea pana mai tarziu cand ma voi casatori cu ea?

| PsihoSex a răspuns (pentru Demeister):

Cu destul de mult noroc, seriozitate din partea ambilor si multe altele, da! Dar, fi realist si incearca sa intelegi ca nici macar casatoria nu ofera "garantii" de nici un fel!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Demeister):

Depinde de voi, de fată ce asteptări are ea de la tine, asta nimeni nu poate stii exact.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă.

| RAY a răspuns:

Suntem capabili de a simti iubire inca de cand suntem in burta la mama noastra

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu

| WaterDrop a răspuns:

Exista atasament pentru ca atunci nu au invatat inca cu ce se mananca iubirea. Dupa cativa ani insa se poate transforma in iubire. Aparent este o mare confuzie cand vine vorba de aceste doua lucruri.

| alexandrualind a răspuns:

Nu 100% Dar mai poate fi!

| ksaoswh a răspuns:

Nu stiu, poate. Mama lui vara mea a avut prima ei relatie la 12 si a durat timp de 6 ani.

| Dumi_Dumitru_2000 a răspuns:

Da exista iubire oarba chioara cu toate bolile din lune. Glumesc! Da exista.

| MiculCartof a răspuns:

Nu neaparat