| Gabii a întrebat:

Exista pastile care iti intarzie menstruatia sau o face sa vina mai repede? Multumesc anticipat:*

14 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Da dar nu este sanatos ( exista pentru provocare menstruatie )

| JustMeFlory a răspuns:

Orgametril parca se numeste.Intarzie menstruatia. Dar nu recomand(contine foarte multi hormoni)fara aprobarea medicului! Dupa poti sa dai in alte belele.

| ladybird a răspuns:

Nu exista asa ceva din cate stiu eu! Imi pare rau, dar trebuie sa te resemnezi cu acest lucru. Nici mie nu imi place uneori.

| JackieSue a răspuns:

Nu stiu, nu cred, dar nu e sanatos.

| Marry:X a răspuns:

Buna... da exista... vitamina k... stii si u ca are rol de a coagula sangelebig grin... se ia in ultima zi a menstruatiei daca vrei sa ti-o intarzihappy:* as imi-a zis si mie tati( e medic)...:X sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor:X

| frumusica80 a răspuns:

Deci exista dar nu le poti cumpara fara acordul medicului trebuie sa-ti faca un control si apoi daca el spune sa iei dar te sfatuiesc nu lua fara sa consulti un medic...pa

| Dnse a răspuns:

Am intrebat si eu la farmacie odata despre asta si mi-a spus ca nu exista.

| cooola a răspuns:

Exista, pastile care sa iti intarzie menstruatia, aceste pastele sunt luate de sportive...de ex matusa mea ...care a fost la volei, lua pastile din astea.Sunt sigura ca exista. o sa ma interesez cum sa numesc

| madie a răspuns:

Ce vrei tu va avea consecinte grave (dereglare hormonala). Auzisem de vitamina K fiole care are rol de anicoagulare a sangelui. Oricum, nici la farmacie nu ti-l recomanda cineva.atat stiu si eu.ai mare grija!

| oana_1897 a răspuns:

Pastile exista si nu numai pastile pentru a opri chiar menstruatia... dar nu este deloc sanatos...ma gandesc ca poate mai tarziu ai sa vrei un copil si ce te faci daca nul poti avea? o sa-ti para rau toata viata...gandeste-te bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista dar nu e recomandat pentru ca sunt hormonale, si-ti afecteaza organismul. endocrinologul mi-a recomandat asa ceva cand nu aveam ciclu regulat si stiu ca mai demult femeile cumparau asa ceva cand le intarzia ciclul menstrual si banuiau ca sunt insarcinate. Le luau si daca venea inseamna ca nu sunt. Medroxiprogesteron parca era substanta medicamentoasa. Si daca te duci la ginecolog, dar unul bun care este la curent cu noutatile, iti va spune ca au iesit pe piata niste medicamente care fac ca femeia sa aiba doar cateva cicluri pe an. Eu nu stiu sa-ti spun mai multe amanunte, poate gasesti pe net. Oricum suntem femei si trebuie sa aceptam ca ciclul este ceva normal si nu cred ca este sanatos sa intervii asupra lui si a organismului. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista.Se cheama orgametril si intarzie menstruatia, dar cel mai bine ar fi sa discuti cu un ginecolog.

Xoxo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista...cand am plecat in vacanta i-am dat fetei mele de 16 ani i-a intarziat menstruatia cu o saptamana se numesc ""orgametril",, dar nu trebuiesc luate abundentwinking.

te pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa iti intarzie cel mai simplu este sa tii picioarele in apa rece si acest lucru face ca ciclul sa intarzie daca vrei sa vina mai repede tii picioarele in apa fiartaawinkingwinking dar cel mai simplu este sa bey putin alcool :*