| chiftelutacrocanta a întrebat:

Exista posibilitatea ca doua persoane care nu s-au vazut niciodata si care nu si-au auzit vocile niciodata, si care nu s-au atins niciodata sa se indragosteasca prin sms-uri scrise prin telefon? Este posibil ca doua persoane sa se indragosteasca unul de cuvintele celuilalt? Poate o persoana sa-si faca o parere despre o alta persoana si sa se indragosteasca de acea persoana citindu-i cuvintele? Cuvintele scrise de o persoana pot dezvalui caracterul moral si caracterul fizic al acelei persoane in asa fel incat o alta persoana sa se indragosteasca pur si simplu prin citirea cuvintelor?

10 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Cu siguranta. Ceea ce spunem ne reprezinta. O alta circumstanta poate fi ca nu va cunoasteti si poate nu ati avea de ce minti, cu toate ca poate fi si invers, sa fie un motiv de minciuna pentru a impresiona printr-o falsa personalitate, dar mai atractiva.

| Drimmero a răspuns:

Dragostea prin USB sau prin internet!

| Florentina9210 a răspuns:

Este posibil.

| Oana92 a răspuns:

De putut se poate, din pacate.

| WaterDrop a răspuns:

Cuvintele da, insa marea problema este asezarea lor in propozitii, si cine le citeste. Daca le citeste Nicu de la coada vacii, clar nu isi va da seama ca vorbeste cu o oaie sau o persoana.Caracterul fizic este strans legat de cel moral de obicei, iar pentru cineva cu o experienta destul de mare in acest domeniu, te poate desena usor. Vrei sa incerc? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este posibil, mai putin probabil (nowadays) dar totusi posibil.
Dragostea poate imbraca multe forme.

| JetBlueJet a răspuns:

Da se poate.
Mie mi s-a intamplat.

| Blackrose4 a răspuns:

Este posibil. happy

| andrei690 a răspuns:

Da, se numeste idealizare. Atunci cand citesti - mesajul in cazul asta - se realizeaza o proiectie mentala a persoanei dar dupa dorintele tale, capata o aura in cazul asta posibil falsa. Si eu am patit asta happy

| andrei690 a răspuns:

In zilele noastre se intampla des. De aceea trebuie sa relationam in limbajul fata catre fata si nu pe retele sociale