| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo cantitate minima de sperma pe care trebuie un baiat sa ejaculeze intr-o fata ca aeasta sa ramana insarcintata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu exista. Pentru fecundatie este necesar un singur spermatozoid, acesta este microscopic, deci e suficienta o picatura de zeci de ori mai mica decat ceea ce vezi cu ochiul liber.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E suficient un singur spermatozoid, unul singur

| Emilian65 a răspuns:

Pentru a ramane gravida sunt suficiente cateva picaturi de sperma, cu conditia ca ea sa fie in perioada fertila.

| minrest a răspuns:

Exista. Un spermatozoid viu, din cele cateva milioane emise, trebuie sa atinga ovulul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai acum depinde, daca ar ejacula 1 dg si ar scadea cam trei sferturi din el apoi ar adauga 1 cg de lubrifiant si ar pune 1 mg de sentimente pure de iubire, atunci..mda, nu exista.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu exista, chiar si o cantitate mica de sperma, patrunsa in corpul unei fete si ea poate ramane insarcinata,happy