| lovke00 a întrebat:

Face iubitul o declaratie sau un gest de dragoste iar apoi spune : sa nu ti-o iei in cap... de ce? In ce fel crede ca mi-as putea-o lua in cap? Am nevoie de niste pareri neutre, va rog. :*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E o forma mascata de a se apara in fata unei prea mari sigurante a ta, asupra sentimentelor lui.
Din punctul lui de vedere ai putea sa-i consideri gestul sau declaratia de dragoste o slabiciune si ii e teama sa nu profiti de aceasta slabiciune a lui pentru tine si sa-i faci viata amara.
E o copilarie, pentru ca daca el te iubeste intr-atata, atunci in mod sigur si tu il iubesti foarte mult.
Explica-i asta si spune-i acelasi lucru, sa nu si-o ia in cap.
Dar razand!
happy
Imi place de voi!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să nu ţi se urce la cap, să nu devii prea încrezută, prea răsfaţată...
De obicei, este doar o tachinare din popor, care se mai adaugă uneori la sfârşitul unei serii de complimente.

| Pricked a răspuns:

Spune ceva, iar după aia anulează tot cu "să nu ţi-o iei în cap". Inteligent tipul.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

In general e o simpla gluma care se traduce prin,, sa nu te inveti cu asa ceva''.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

E un fraier cu glume proaste in programlaughing

| sweetangels a răspuns:

Ii e frica sa nu te plictisesti prea repede de el si sa te piarda. Si spune-i sa nu mai repete acest cliseu ca tu intelegi din prima...

| NoRegretsxx a răspuns:

Sa nu ai impresia ca de acum incolo ti se cuvine sa tot ti se faca declaratii sau sa faca gesturi de dragoste samd

| JustMe34 a răspuns:

Daca ar spune asta si apoi ar rade ar fi ok, nu m-ar deranja cu nimic.