| User2683 a întrebat:

Femeile chiar simt ceva cand fac sex VAGINAL?
Nice ar fi sa raspunda doar femei, ca nu stiu daca unor bărbați de aici nu li s-a intamplat ca femeia sa mimeze orgasm/placere.
Eu de exemplu nu simt nimic (da, sunt femeie).

38 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles dar numai daca barbatul are un penis adevarat si stie sa-l manuies cu maiestrie.
Femeia mimeaza orgasmul ca sa nu-l faca de rusine pe barbatul care-i nepriceput sau nu are un penis "adevarat" si nu ajunge unde trebuie.

| dullcat a răspuns:

Da, un procent considerabil din femei simte multe, pe cand unele nu. Aparent tu declari ca faci parte din a doua categorie? Dar poate ar trebui sa iei in considerare si ca pur si simplu nu te cunosti destul si/sau nu te ajuta nici partenerul.Deci nu e doar vina ta.Sexul se face in doi.

Daca te referi strict la orgasm, studiile spun ca vreo 80% din femei au nevoie de mai mult decat penetrare pentru a ajunge acolo.La tine cum e preludiul? Acesta e esential pentru o partida satisfacatoare.

| dullcat a răspuns:

Lrs2015 inceteaza sa mananci la rahat despre vietile sexuale ale altora despre care nu cunosti nimic. Observ ca esti fascinat de asta, nu mai zic de mesajele deplasate pe care mi le-ai trimis in privat.Esti cat se poate de penibil.Vezi-ti de propria viata sexuala cu barbati si lasa femeile in pace.Cand esti gay te distrezi cat vrei, dar cand esti femeie folosesti prezervativ daca nu doresti sarcina deoarece e metoda cea mai sigura care nu iti afecteaza negativ sanatatea.

| Eireann a răspuns:

Am avut parteneri in trecut cu care nu am simtit mai nimic dar acum am un partener cu care sunt compatibila si simt placere de fiecare data, chiar daca nu am orgasm la fiecare partita.

| iulia0514 a răspuns:

Da simți plăcere! Dar asta depinde și de partener dacă el e interesat să-ți ofere și ți-e plăcere sau se gândește doar la plăcerea lui de-asemenea poate fi și ceva pe fond psihic care nu te lasă s te relaxezi suficient pentru a simți și tu ceva cum ar fi rușinea de propriul corp, traume din copilărie etc

| anonim3248 a răspuns:

Contează și cu cine fac sex ca să aibă plăcere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea care nu-s frigide, da, simt.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Asta se întâmplă pentru că nu există comunicare cu partenerul.
Dacă ești pe partea emoțională, de poveste, de ce spune,etc atunci nu o sa te excite când o faceți direct,oricum ar fi se recomanda un preludiu ( acele câteva momente de tandrețea: îmbrățișări, săruturi, atingeri, etc.
Și contează și ce gândești tu: sa nu te gândești în alta parte la treburile de mâine, sa fi acolo bucurându-te de moment.
Acum contează mult și dacă simți atracție pentru partener, el să știe ce să facă, suntem diferiti și avem nevoi diferite, afla ce îți place.
Și nu e ok sa mimezi plăceri false, astfel tipul ala tot asta o sa facă, tu o sa simți " nimic" și o să trăiești cu impresia ca sexul este nasol.

| Miruna333 a răspuns:

Da, se simte. Ar trebui sa consulti un sexolog

| dragodana a răspuns:

Salut!
Da,simt când ma penetrează, simt când imi stimuleaza punctul G, simt când ma strâng în jurul lui și apoi explodez.
Dar sa ajung la astea mi-a luat niște timp.
Da, am mimat și eu orgasme, dar acum no more.
Trebuie sa-ti golești mintea.In capul meu, în timpul sexului, este blank.
Apoi sa te simți bine în pielea ta, sa-ti placa al tău corp.
Sa știe și partenerul cum sa te excite.
Masturbeaza-te ca sa-ti cunoști corpul.Fa-o și în timpul sexului.
Citește carti erotice, uita-te la filme xxx.
Toți avem fantezii sexuale. Pune-le în aplicare.

| Lrs2015 a răspuns:

Da,dar majoritatea se plang de prezervativ si prefera fara. Incearca si tu fara si vezi.

| User2683 explică (pentru Lrs2015):

In ce sens se plang? Si eu am facut cu prezervativ pana acum, dar am pus tone de lubrifiant. Nu-i acelasi lucru ca si cand ar fi fără? Ah... unde-i Violeta cand ai nevoie sa iti explice cineva de-astea? laughing

| Lrs2015 a răspuns (pentru User2683):

Pai nu e laughing majoritatea zic ca diferenta e uriasa, eu zic ca diferanta exista dar nu e f mare!
Femeile urasc prezwrvarivul, crede ma, stiu ce zic.
Ai pus tone pentru ca prezervativul ala te usuca laughing

| User2683 explică (pentru Lrs2015):

Esti femeie?

| Lrs2015 a răspuns (pentru User2683):

Ce importanta are sexul meu?

| Lrs2015 a răspuns (pentru User2683):

Violeta iti va zice ca ea are voie sa faca fara cat vrea, dar tu sa faci mereu protejat

| iulia0514 a răspuns (pentru Lrs2015):

Și cu prezervativ e același lucru dacă e marimea potrivita din punctul meu de vedere nu e nici o diferență

| anonim3248 a răspuns (pentru User2683):

O femeie are plăcere când face sex.

| Lrs2015 a răspuns (pentru iulia0514):

Esti exceptia care nu vede diferenta. Desi cam cred ca atunci cand barbatul termina e o diferenta, ca fara simti sperma lui calda in tine. Cu nu simti.

| dullcat a răspuns (pentru User2683):

Lrs2015 si anonimul sunt barbati.

| minrest a răspuns (pentru dullcat):

Da, sunt barbati.

| dullcat a răspuns (pentru Lrs2015):

,,Ce importanta are sexul meu?'' Comentezi din propriul interes, esti biased: tu simti mai multa placere fara prezervativ, asa ca tot tu indrugi pe aici ca fara e mai bine si ca femeile il urasc.Nu tu trebuie sa cari un copil in burta pentru 9 luni, deci evident ca te doare la basca.

Nu degeaba a scris ca vrea raspunsuri de la femei.

| Lrs2015 a răspuns (pentru dullcat):

Toate femeile hetero cu care am facut sex preferau fara.
Toata lumea simte mai multa placere fara!
Nu te mai luat asa, ca esti o habarnista pe plan sexual sau te dai a fi una.

| iriszmatos a răspuns (pentru Lrs2015):

Esti gay nu iti mai da cu parerea despre ce vor femeile.

| iriszmatos a răspuns (pentru Lrs2015):

Toate femeile cu care ai facut sex adica una?

| Lrs2015 a răspuns (pentru iriszmatos):

Ba imi dau, ca am dreptate

| Lrs2015 a răspuns (pentru iriszmatos):

Dullcat aia nu e departe, e la primul partener dar zice aici multe despre sex laughing Nu cu una, cu doua + multe amice f aporpiate care mi-au zis + prietenii mei hetero de la care stiu + statistici + si eu cu partenerul meu preferam la fel!

| iulia0514 a răspuns (pentru Lrs2015):

Sincer nu știu cine ți-o băgat chestiile astea în cap da spune-i să-ți dea banii înapoi ca te-a mințit!

| Lrs2015 a răspuns (pentru iulia0514):

Parerea mea e ca tu incerci sa faci acum un joc, cu scopul de a ti bate joc de mine si de a vedea cat de naiv(a) sau nenaiv as fi... Te invit sa ma eviti in viata virtuala, si mai ales in viata reala!

| iulia0514 a răspuns (pentru Lrs2015):

Dragule chiar nu încerc asa ceva nu am nici un motiv nu vad de ce te superi dacă cineva își spune părerea nu poți avea mereu dreptate e normal sa greșești

| Lrs2015 a răspuns (pentru iulia0514):

Eu am facut sex si ca pasiv, am simtit cand a terminat in mine. Femeile hetero cu care am facut neprotejat toate au zis ca au simtit sperma cand am terminat. Toate amicele care mi stiu orientarea si care discuta cu mine despre spun ca le place chestia asta. Si tu vii si sustii ca eu habar nu am? Nu doar eu habar nu am, eu si toate care mi au spus asta, eu si 90% dintre femeie si gay pasivi, toti habar nu avem.

| iulia0514 a răspuns (pentru Lrs2015):

O femeie poate avea orgasm și cu și fără prezervativ orgasmul nu are nici o legătură cu faptul ca ele au simțit s-au nu sperma, normal ca ai simțit-o dar ceea ce vreau eu să-ți explic este ca poți simți plăcere și cu și fără prezervativ

| Lrs2015 a răspuns (pentru iulia0514):

Da, asta asa este, am simtit multa placere de multe ori cu protectie. As prefera fara in relatii monogame, dar nu ma deranjeaza ocazional sa folosesc.
Mi se pare ca poate avea orgasm mai usor prin penetrare daca e fara prezervativ. Asa am vazut eu, cu o femeie hetero a avut doar prin penetrare in primele minute cu mine. Cu prezervativ ma chinuiam si nu puteam sa o duc acolo. Dar mereu a fost fara sa ma ating de clitoris si la fel si ea.

| iulia0514 a răspuns (pentru Lrs2015):

Faptului ca nu a avut orgasm imediat poate fi din mai multe cauze cum ar fi ca nu a-ți avut preludiu

| Lrs2015 a răspuns (pentru iulia0514):

Am avut mereu, se simte chiar si cu prezervativ ca aluneca in ea. La sexul anal aluneca uneori mai greu...
Dar asta e, oricum nu cred ca mai revin la femei

| iulia0514 a răspuns (pentru Lrs2015):

E alegerea ta important este sa ști ce-ți dorești

| iriszmatos a răspuns:

Nici eu nu simt, amortesc doar. Mi se pare un scam sexul vaginal. Ceva ce suntem pacalite ca trebuie sa ne placa. Nici nu are logica, nu sunt multe terminatii nervoase in vagin majoritatea sunt in clit. 70% din femei nu au orgasme vaginale.