| RAY a întrebat:

Femeilor le place minciuna de mint non stop?

23 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

DISCRIMINARE,MISOGINISM din partea ta!
Tu crezi ca doar femiile mint?
Sunt si destui barbati care o fac...
Cine stie ce fete ai intanit tu care te-au mintit...

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Avem dreptul de a crede orice doar traim in democratie, eu accept realitatea, eu de cand traiesc inca n-am intarnit o fata care sa nu minta 100% din ceea ce vorbeste, scrie etc faptul ca si barbati mint stiu asta, am spus cumva ca nu e asa? vrei sasi dau 2 exemple de fete cu care am vb in ultima vreme? de ce de fiecare data cand vreau sa ma conving de ceea ce spun ele gasesc minciuni, in fine

| SkyPilot a răspuns:

Fetele nu mint, ele infrumuseteaza adevarul happy

| Lawliet14 a răspuns:

Asa se scuze ele, cred ca fac bine dar de fapt fac rau. Ok, in cazul in care vrei sa refuzi elegant si sa nu ranesti, e altceva. Dar la nimicuri sa minti...

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Da,dar non stop, adica vb cu o fata aia minte intruna, aiurea

| PapagalGalben a răspuns (pentru RAY):

Da-mi un exemplu. Poti?

| Picasso a răspuns:

Da, uneori cand se plictisex

| trixiiie a răspuns:

Mie nu-mi place să mint. Și încerc să fiu cât mai sinceră, indiferent de situație. Îmi aleg, bineînțeles, cuvintele cu care voi spune ce am de spus, dar, de obicei, nu îmi place să ascund.

Dar se întâmplă s-o faci în diferite situații. Uneori chiar fără să vrei, uneori protejezi pe cineva și tot așa.
Important e să existe o limită între minciuna de nevoie, ocazională, și minciuna ca mod de viață.
Așa că nu cred că femeile mint tot timpul. Nu știu dacă asta depinde de a fi femeie sau de caracterul în sine al persoanei. Eu am văzut mincinoși femei și bărbați, deopotrivă.

| Lawliet14 a răspuns (pentru trixiiie):

E tip femeiesc oare? "Sa-ti alegi cuvintele"?

| LaESfanta a răspuns (pentru trixiiie):

Hai gata ca deja minti

| trixiiie a răspuns (pentru Lawliet14):

Prin a-mi alege cuvintele vreau să spun că nu mă duc la x și-i spun „ești proastă că ai făcut așa", ci încerc să formulez cât mai frumos posibil.

| trixiiie a răspuns (pentru LaESfanta):

Te pup, mentalistule! Deja știi și cine sunt și cu ce mă ocup, este?
Oh dar vai, ce emoții pe mine laughing.

| LaESfanta a răspuns (pentru trixiiie):

Nu mai rade ca ti se vad fasolele din gura. Te pup, Preety Little Liar.

| PapagalGalben a răspuns (pentru Lawliet14):

E mai bine sa le alegi decat sa le arunci direct pe tava.

| trixiiie a răspuns (pentru LaESfanta):

Oh, thank you. Acum știi și că arăt bine. Ești un drăguț și ai și puteri superioare nouă!
Ups, scuze, așa e, am avatar... Da, scuze. big grin
„You know nothing, John Snow. You know nothing."

| LaESfanta a răspuns (pentru trixiiie):

"I demand trial by combat", am avatar dar nu se vede ca e TPU de rahat...

| ViatacuLouie a răspuns:

Nu le place sa fie mintite deci nu se poate spune ca le place minciuna happy

| RAY explică (pentru ViatacuLouie):

Nu pe naiba atunci de ce mint?

| Latinmoon a răspuns (pentru ViatacuLouie):

Exact, deci nu mai minti! laughing

| Ingerul00 a răspuns:

Am o prietena foarte mincinoasabig grinAre 13 ani si spune ca are card bancar si ca mama ei la facut si de Sfantul Nicolae i-a pus 50 de euro pe card si banii o sa ii cheltuie ca sa ''isi cumpere de pe internet''ceva.Si de exemplu cind ii spun ca mama mi-a cumparat ceva scump ia tot spune ca ia cumparat ceva si mai scump ca eu adica sa o invidiez,big grinSi app noi suntem din Md si 50 de euro la noi inseamna aproape 900 de lei xD

| SabinaAndreea a răspuns:

Robert Lembke -,, Papagalii pot vorbi, dar asta nu ii face oameni.Mai intai trebuie sa invete sa minta." E suficient sa afirmi despre tine,,Eu nu mint niciodata" si deja ti-a iesit o minciuna pe gura laughing Minciunile sunt omenesti. Minciunile sunt ademenitoare si uneori utile tongue cu totii mintim, constient sau inconstient. Daca s-ar stradui cineva sa nu minta absolut deloc (ceea ce e imposibil dupa parerea mea) ar avea parte de multa nefericire pe lume, ar ramane singur,fara nici un prieten,coplesit de suparari si cu un serviciu insuportabil laughing Minciunile statornicesc prieteniile, apara conflicte, aduc beneficii, cresc sansele de succes, intregesc fericirea.Toti mintim.Nu conteaza ce sex esti tongue Ca prietena ta minte exagerat de mult..asta e partea a doua. Posibil sa ii fie frica de adevar.Stii cum e, o minciuna duce la alta si la alta si asa mai departe laughing