| axelfcrazyfrog a întrebat:

Fetelor, ce parere aveti despre baietii care asculta muzica Crestina?

16 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca nu e de pocaiti e ok (prin asta inteleg oirce secta in afara de ortodoxism). Mi-ar placea sa cunosc un astfel de baiat.

| PassingBY a răspuns (pentru AdelinaC):

Desi folosit in sens peiorativ, termenul "POCAIT" se refera la diferite culte ale regiliei crestine, protestante si neo-protestante. Acestea sunt la fel ca si catolicismul sau ortodoxia. Tu vrei sa zici ca catolicii, greco-catolicii si reformatii (ca grup de culte) sunt pocaiti?

| FemeiaPisică a răspuns:

Ce părere să am dacă ascultă muzică creștină? Melodiile acestea au un mesaj clar și o linie melodică frumoasă. În afară de gustul său pentru muzica bună, nu am altă părere.

| Liviu a răspuns:

Si eu is un tip ciudat.Dar privesc cu mila catre oameni care sunt atat de credinciosi laughing Un fel de compasiune

| neutrino a răspuns:

Este strict problema lor.

| Doub a răspuns:

Uhuuuu, si eu ascult.winking

| axelfcrazyfrog explică (pentru Doub):

Wow... esti pocaita? happy

| Doub a răspuns (pentru axelfcrazyfrog):

Dwwwaaaa. ^_^

| axelfcrazyfrog explică (pentru Doub):

Cati ani ai? happy

| Doub a răspuns (pentru axelfcrazyfrog):

17, de ce?big grin

| axelfcrazyfrog explică (pentru Doub):

De curios ....multi inainte

| Doub a răspuns (pentru axelfcrazyfrog):

Multumesc la fel.

| SkyPilot a răspuns:

Trage-l de limba sa vezi ce opinii are despre casatorie si despre relatiile inainte de casatorie. Sa nu ai vreo surpriza cu el.

| Vvistula a răspuns:

Si eu ascult muzica catolica ce are? Orga lor e misto rau

| NoName0x0 a răspuns:

Am cunoscut acum mult timp un tip care o si asculta, o si canta (era intr.un fel de formatie a bisericii Adventiste), din experienta personala iti pot spune ca sunt niste tipi foarte ciudati!

| MissADEEL a răspuns:

Daca o asculta doar pentru melodie/instrumental, n-am nicio problema.
Daca e dedicat, deci credincios, nu as putea avea o relatie cu el. Consider ca religia conteaza in relatie si reprezinta o sursa de conflict cand cineva are o alta orientare religioasa.