| Unul20111996 a întrebat:

Fetelor, cum e sa fii fata/femeie? Cum va simtiti in trpul vostru, doar sunt curios ca baiat, e ceva normal...Ati fi vrut sa fiti baieti? Plus ca o data pe luna mai aveti si problemele alea?

11 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Ce întrebarelaughing
Ne simtim normallaughing
Tu cum te simti? Esti ok?laughing

| XxBlueRosexX a răspuns:

Sincera sa fiu mi-am dorit de multe ori sa fiu baiat din cauza la "problemele" alea cu dureri laughing

| TSO7 a răspuns:

Eu mă bucur că sunt băiat și pot spune că sunt oarecum integru.
Totuși, dacă aș fi fost fată, cred că eram curvă. Așadar mă bucur și mai mult că sunt băiat.

| Unul20111996 explică (pentru TSO7):

"Daca as fi fost fata, cred ca eram curva" laughing
M-ai facut sa rad oleacalaughing

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma,ia hai sa facem un exercitiu de gandire.
Tu cum te-ai simtii daca ai avea o gaura in plus, ai sangera luna de luna vreo 30 ani, toti barbatii care stau cu tine isi vor baga..trompa in tine, ai sta 2 ore sa iti faci unghiile si dupa sa descoperi ca nu arata bine, ai purta o sfoara in loc de chiloti, care iti sta tot timpul in poponeata...etc. Eu zic ca destul de naspa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu cum e sa fii baiat ca sa pot face o comparatie.
Ca fata totusi trebuie sa te comfrunti cu prejudecati, traditie si barbati misogini. Eu cred ca sufletul nu este fata sau baiat, dar multe diferente provin din educatia data de parinti. Fetele sunt educate sa fie sensibile si etc. In timp ce baietii sunt educati sa fie duri. De cate ori am auzit fraza stupida :" Baietii nu plang".
Cred ca am deviat un pic sau mai mult de la subiect, dar este o experienta interesanta sa fi fata. Desi multi spun ca fetele sunt obsedate dupa machiaj, haine sau mai stiu eu ce sa stii ca asta nu se aplica pentru toate.

| Unul20111996 explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa mi te descrii in cateva cuvinte? te rog?
Astept happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unul20111996):

Pai nu stiu cam ce sa zic... sunt timida, optimista si atipica penteu vremurile din ziua de azi.

| Alexandra234girl a răspuns:

E bine sa fii fata! laughing) Puterea fetelor! Uneori când băieții sunt favorizați de societate mi-as dori sa fiu băiat...Si sa stii ca " problemele alea " nu dor deloc Adică... Nici nu se simte. Te simți doar prost când faci mișcare :/ ( Ce întrebare pentru un băiat ) :3

| SomeoneX a răspuns:

La fel ca si voi baietii. Altfel nu stiu, asa m-am nascut, apreciez ceea ce sunt, nu mi-as dori sa fiu altceva. Si problemele alea lunare de care zici, nu-s chiar asa de grave. Traim bine merci cu ele, sunt firesti.

| DanceAllDay a răspuns:

Din punctul meu de vedere e greu sa fii fata. Daca esti in acea perioada si esti la mare, nu te poti baga in apa...arunci banii pe absorbante.Ca fata poti fii violata si nu e bine rolling on the floor). Arunci banii pe parfumuri,machiaje,rochii,fuste,pantofi cu toc,ca na,trebuie sa fii feminina.Te plangi tot timpul ca esti grasa(desi nu esti). Trebuie sa umblii cu o geanta de o tona cu tine:portofel,machiaje,guma,parfum, absorbante, ochelari de soare, crema, si cine stie ce alte minunatii.Trebuie sa te demachiezi in fiecare zi, ca altfel faci cosuri. Daca ai cosuri te simti urata...Mai continui? laughing)