| unuunu a întrebat:

Fetelor, help me. Imi place mult de tot o fata, de fapt imi place de ea inca din prima clipa cand am vazut-o, asta era in clasa a 9-a, acuma sunt a 12-a si tot acelasi sentiment il am pentru ea dar ea nu stiu daca stie pentru ca nu i am spus niciodata cat de mult o plac din cauza ca sunt un pic timid. si o singura data am stat de vorba, eram la scoala de servici pe hol si culmea ironiei ca am cazut cu ea in ziua aceea si cred ca si ea ma place pentru ca se uita des la mine si eu cand o privesc ea se uita si imi da impresia ca ma place si ea
dar eu nu am curaju sa i spun cat de mult o plac.ce sa fac ca acus termin scoala si plec in gemania si mi e teama ca o s o pierd ..ps: o cheama Anamaria happy

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Sunt de acord cu Inquire Within dar mai ai până termini școala, de ce n-ai încerca? Ai pierdut mult timp, acum ar fi ciudat să începi să vorbești cu ea dintr-o dată. Ia-o încet, baga-te în seamă cu ea puțin câte puțin, dă-ți seama ce-i place, fă-o să se simtă bine și să nu te mai observe ca și pe un simplu coleg. Invit-o la un suc, dacă vă simțiți bine lucrurile o să vină de la sine. Nu trebuie să-i spui atunci că o placi sau s-o săruți dacă nu simți că e cazul, dar nici s-o eviți. După câteva zile în care evident, vorbești cu ea îi spui că te-ai simțit bine și o înviți la o plimbare, să mai vorbiți unde îi explici ceea ce simți. Stai calm, lasă emoțiile, fata nu mușcă.
Nu e bătut în cuie, s-ar putea întâmpla să ajungeți până-n pat la primele 5 cuvinte rostite, dar asta depinde de ea, de tine...de voi. Baftă!

| SkyPilot a răspuns:

Daca pleci, mai bine o lasi in pace. Nu vei putea sa o iei cu tine. O relatie la distanta este foarte pacatoasa si foarte freu de mentinut.

| wasilika24 a răspuns:

Spune-i cit nu-i tirziu ca va trece timp si iti va parea rau ca nu eai zis nimic daca o placi spune-i