| aliss20 a întrebat:

Fetelor vi s-a intamplat sa vreti sa va razbunati pe un baiat care v-a ranit si daca da cum ati procedat? Care este cea mai buna metoda?

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

Zambeste cand treci pe langa el, dar nu zambetul; acela plin de dragoste, iti poti gasi alt prieten, dar tot vei suferi, ignora'l, razbuna'te aratandu'i ce tipa cool a pierdut, nu'i arata ca te'a ranit, pentru ca'i vei da satisfactie. Nu ataca direct la adresa lui, ignora'l ca si cand nu ar exista. daca e nesimtit de felul lui, oricum nu'i va pasa indiferent ce faci, dar nu te injosi, pentru ca el e dea un badaran in ochii celorlalti, nu te transforma si tu intr'un specimen ca elwinking
Take carepeace sign

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Anutzamarya95, şi te-ai simţit bine, nu?!
Ei las' că o să vedeţi voi când veţi mai creşte că roata se întoarce şi ce-o să mai râdem noi acei oameni (atât bărbaţi cât şi femei) care preferăm să ne respectăm şi nu se ne răzbunăm şi urâm.

| Malvina24 a răspuns:

Nu e bine sa te razbuni! Lasa-l in pace! Nu cred ca a facut ceva atat de grav incat merita razbunarea! Gandeste-te la adevaratul sens al acestui cuvant:RAZBUNAREA! Nu merita sa te injosesti asa! Dumnezeu e sus si vede ceea ce a facut el(cu ce a gresit-daca a facut-o ) si va fi pedepsit la momentul potrivit! Si mie mi-au gresit destui baieti si daca era sa ma razbun pe toti mi se spunea acum :Razbunatoarea! Am decis sa ''am eu cap'' daca ei nu aveau! Viata nu e ca o jucarie, azi te joci cu ea, maine o dai altcuiva!~Trebuie sa fim seriosi, sa ne purtam ca oameni maturi! Dumnezeu ne-a creea sa ne iubim intre noi, nu sa ne uram!

| TąNyą a răspuns:

Daca vrei sa-l doara poti sa fi indiferenta cu el, dar n-are rost sa te razbuni de ce sa te pui la mintea lui daca el a fost... cum o fi fost

| marsy a răspuns:

Cum au spus si celelalte fete indfirenta este cea mai buna cale spre razbunare! Fii total indiferenta fata de el! Zimbeste mereu! si arata-i cit de bine iti este fara el!winking

| Frogie a răspuns:

Da, mi s-a intamplat, dar mi-am dat seama ca nu merita nici macar razbunare. Fi indiferenta fata de el, asemenea baieti nu merita nici un cuvant din partea noastra! O sa realizeze ce a pierdut prea tarziu, iar roata se va intoarce! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea nu e buna. Dar daca totusi o faci, exista doua metode: daca ii pasa de tine, indiferenta doare cel mai rau. Daca nu ii pasa de tine, atunci platitul cu aceeasi moneda e o solutie. (Ai rabdare, nu te grabi, lucrurile sigur vor veni de la sine in timp; mi s-a intamplat sa am ocazia sa platesc cuiva cu aceeasi moenda dupa 3 ani!)

| anutzamarya95 a răspuns:

Da m-am razbunat! Stiu ca a fost un gest copilaresc dar mie mi-a dat satisfactie! Un baiat ma parasise de ceva timp, mai mult din cauza distantzei si a altor persoane care au intervenit, dupa un timp eu am inceput o relatie cu altcineva trecand si reusind sa-l uit pe respectivul, dar dupa cateva luni o prietena de-a mea a hotarat ca a venit momentul sa ma razbun, a intrat pe mess pe fostul meu prieten si l-am facut sa creada ca in relatia mea existau probleme si ca de fapt eu tot pe el il iubesc si ca cel mai bine ar fi sa vorbeasca cu mine ca sa ne impacamlaughing...Saracul baiat a asteptat pana a doua zi sa intre pe mine, eu avand poza la avatar cu celalalt si la status
''PAHARELE SUS, SAMPANIA SA CURGA,
RESPECT PENTRU FETELE
CARE AU FACUT
FRAIERII SA PLANGA!
cu toate astea a intrat pe mine si m-am aburit putin dp care a urmat intrebarea: mai am vreo sansa la tine? bineinteles ca raspunsul meu a fost un nu categoric si urmat de o discutzie in care l-am facut sa se simta ft prostlaughing si km asta a fost mica mea razbunare dar mi-a curatat sufletul pe deplinbig grin

| anutzamarya95 a răspuns:

Baiatul respectiv si-o merita... poate st imatura accept asta... dar crede-ma ca si-o meritawinking