| nicegirl97 a întrebat:

Fetelor, voi la ce va uitati prima data la un baiat, caracterul sau fizicul?

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fete si baieti,e la fel.
Ochiul alege primul,apoi creierul discerne!
Cu alte cuvinte,vezi o persoana si-ti place,e draguta,placuta,imbracata pe gustul tau,te atrage si nu stii de ce,asta e alegerea ochiului,in nici un caz ochiul nu va alege cersetoarea grasa si murdara din coltul strazii,nu?
Te apropii sa intelegi ce anume te-a atras si creierul incepe sa te bombardeze cu informatii,e desteapta,e placuta,e isteata,e glumeata, e rea, e proasta, e infumurata! Moment in care intelegi orientativ daca e cazul sa ramai sau sa pleci, de langa persoana respectiva.Creierul si-a facut datoria.
Fizicul atrage atentia, iar caracterul o pastreaza!
happy

| Zenithf a răspuns:

Ii clar, prima data cand vezi un baiat te si izbeste caracterul lui, ca un tren de mare viteza.

| mona a răspuns:

La fizic te uiti fara sa vrei[sau ca este inevitabil] dar caracterul este mai important

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca uitati cu totii ca in slang-ul adolescentin sunt utilizate tot felul de expresii care arata intr-un fel si inseamna tot felul de lucruri conexe. De exemplu multi adolescenti folosesc termenul a se combina cu intelesul de a forma o relatie de prietenie sau romantica, sau "i-am propus sa stau cu ea" intelegandu-se o propunere de a fi iubiti nu de a sta de ex pe o banca.

La fel si in cazul asta "la ce va uitati" nu presupune neaparat actiunea de a se uita pur si simplu, e evident ca nu poti "vedea" caracterul. Asa ca, daca nu ma insel, intrebarea se traduce cam asa "ce va impresioneaza cel mai mult prima data? caracterul sau fizicul?" Nu a vorbit de "prima vedere" cum au facut altii asa ca expresia "la ce va uitati" poate fi considerata un slang si nu luata "at face value"

| RAY a răspuns:

Nu la suflet se uita toate asta daca le intrebi in realitate ne uitam cu toti la fizic, jumatate din creier e dedicat sistemului viziual si cica la unele nu conteaza sau caracterul pai intro viata nu il afli alte vrajeli, conteaza
fizicul
banii
o educatie cat de cat civilizata

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Degeaba ai caracterul bun, daca nu ai 40 in brat laughing))

| MiruD a răspuns:

Pai prima data, e logic ca te uiti la fizic, nu? Inainte sa apuci sa vorbesti cu el e fizicul. Apoi dupa ce stai de vorba cu el, va cunoasteti mai bine, iti dai seama mai bine ce caracter are. Si abia atunci hotarasti pentru ce o sa il iubesti. Pentru fizic sau pentru caracterul lui?

| gingergirl1 a răspuns:

Sincer acum nu ai cum "sa te uiti"PRIMA OARA la caracter pentru ca nu il cunosti laughing
Vorba aia, fizicul te atrage, caracterul te indragosteste love struck

| Madayna a răspuns:

Primul impact este fizicul, dupa aceea descoperi caracterul.

Răspuns utilizator avertizat
| Ironicnαme a răspuns:

Când ai primul contact vizual cu acea persoană te uiţi la fizic, dar subtil, să nu se observe prea rău. Apoi îţi dai seama de caracter, etc.

| NotToday a răspuns:

Orice persoana se va uita prima data la partea fizica. In orice caz, daca ai un caracter calumea, va eclipsa partea fizica (poate nu de la inceput, dar treptat e foarte probabil)

| Carrie1 a răspuns:

Pai e normal sa te uiti la fizic prima data iar pe parcurs ii descoperi si caracterul

| Babydin4you a răspuns:

Fizicul atrage, dar caracterul te face sa te indragostesti kiss

| SUMO a răspuns:

In general barbati sunt cei care se uita la femei frumoase pe femei ceea ce le intereseaza este puterea unui barbat aceeasta poate fi de mai multe feluri : putere fizica (muschiulos alea alea ), destept sau cea mai cunoscuta puterea financiara care nu prea da gres big grin din pacate.

| Lucky0 a răspuns:

Parerea mea este ca degeaba arata bine daca e prost batahappy

| ingrydutzza1999 a răspuns:

Pai,eu la inceput cand nu il cunosc bine imi zic in minte:ce dragut e.dar ma indragostesc de el decat daca caracterul, sufletul etc(partea interioara) sunt pe gustul meu, daca nu e decat o simpla atractie ce va trece repede happy dar im momentele astea indiferent de cat de dragut as vedea eu un baiat chiar si la suflet tot la cel pe care il iubesc(in prezent) as ramane, nu l-as schimba pentru nimic ♥♥♥