| Sara a întrebat:

FIX DE A 2A ZI DE CAND AM FACUT SEX NEPROTEJAT AM TOT DIFERITE SCURGERI, INTRE TIMP MI A VENIT SI CICLUL ( A TRECUT O LUNA DE LA ACEL CONTACT) SI SCURGERI SANGERII. CE AM?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie cu transmitere sexuala (posibil gonoree sau herpes) care in timp, netratata, s-a agravat, pratic ti-a facut rani in vagin si pe colul uterin. Trebuie neaparat sa te duci la medicul ginecolog pentru consultatie, investigatii si tratament. Daca mai amani (si asa ai amanat mult), infectia se va tot agrava putand sa-ti lase sechele definitive (ca de exemplu infertilitate).

| psiholoaga a răspuns:

'Tot felul de scurgeri'. Foarte vag. Nu suna bine, eu zic sa mergi la medic cat mai repede (deja ai o luna!). Banuiesc ca v-ati facut analizele inainte sa va hotarati sa renuntati la prezervativ. Daca nu... ce-o fi fost in capsorul tau? Prezervativul e obligatoriu, infectiile nu se citesc pe fata si nici daca ai incredere in cineva nu valoreaza nimic in fata HIV, sifilis, hepatita etc.

| ioanaa a răspuns:

Probabil e o infectie, de ce nu mergi la doctor? Parerea noastra nu te poate ajuta prea mult. Nu vreau sa te superi, dar e vb de sanatatea ta, care e mai importanta ca orice. Si din cate am inteles de la anumite femei, poate fi si vb de o sarcina, chestia asta cu "scurgeri sangerii" cum le numesti tu poate fi ceea ce ele numesc "insemnarea". Acum nu stiu sigur, deci nu pot sa-ti zic exact ce ai.

| flori_8244 a răspuns:

DU-TE DE URGENTA LA MEDIC. POATE SA FIE VORBA DE O INFECTIE SAU O BOALA CU TRANSMITERE SEXUALA.NU TREBUIE SA-TI FIE RUSINE SA MERGI LA DOCTOR. DACA IEI TRATAMENT TOTUL VA FI OK

| Uana_5406 a răspuns:

Ginecologul stie mai bine. Pune intrebari astfel incat sa te 'descoasa' si sa isi dea seama exact de problema pe care o ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu mai esti virgina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie o boala cu transmitere dar nu este musai, poti fi si racita, la medic ai fost?