| Bluefang a întrebat:

Fratilor am nevoie de ajutor sunt intr-o mare dilema! Ies de vreo 2 luni cu o fata care inca cred ca ma iubeste. Ea a pus bazele relatiei adica a facut primul pas faptce m-a facut sa cred ca ma place.Relatia a continuat dar inainte sa fie cu mine ea a fost cu cineva timp de 2 ani dar s-a despartit de acea persoana. Problemele au inceput cand de craciun beat fiind m-am sarutat cu o fata si abia a 2 a zi mi-au spus prietenii ce am facut.Cu prietenamia nu m-am intalnit pana de revelion care l-am petrecut impreuna. Fortat de imprejurari i-am zis ce am facut desi nu am vrut sa ii zic de revelion. In urmatoarea zi m-a inselat dar nu am aflat nimic pana cand s-a intamplat acum 2 sambete cand mi-a zis ca cineva i-a zis ca eu am o relatie cu fata cu care am inselat-o si cica ma culc cu ea sa nu grabesc relatia cu prietenamia. I-am zis ca e o tampenie si i-am zis ca o iert si trec peste. Relatia a mai continuat 2 saptamani de atunci iar azi dimineata am primit un mesaj in care imi zice ca "S-a terminat avem prea multe in comun si asemanarile se resping imi pare rau ca trebuie sa iti spun asta prin sms dar sunt prea lasa sa ti-o spun in fata." M-a sunat si plangand mi-a zis ca nu stie daca ma mai iubeste. Dar mi-a zis totodata ca nu e alta persoana implicata eu gandidu-ma la fostul. Probabil nu am fost indeajuns de barbat adica sunt o fire romantica si cred ca am cazut ca pampalau. CE POT FACE? AJUTORRRRR! DAU FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Debb a răspuns:

Parerea mea e ca a fost un pretext de despartire. Nu cred ca persoana cu care te-a inselat sa fie ca semn de razbunare pentru ce ai facut tu de Craciun ci posibil sa fie fostul iubit la care ar vrea sa se intoarca. Ea ar fi trebuit sa te aprecieze pentru ca i-ai spus tu de acel incident si nu a aflat de la altii. Tu trebuie sa iti ceri iertare si sa ierti in acelasi timp. Sun-o si spune-i ca o iubesti, ca iti pare rau ca ai suparat-o si sa iti mai dea o sansa.

Bafta :*

4 răspunsuri:
| zeitaana a răspuns:

Dc daca se cearta fata cu baiatul mereu va credeti pampalai nu "mhai". stai linistit ca nu esti pampalau. pai faza cu fostul iubit al ei s`ar putea sa fie motivul dar serios chiar de`ar fi asa cum sa iti zica? "stii eu sunt cu fostul si te las." serios nu are cum sa faca asta... si faptul ca nu ti-a spus`o in fata reprezinta ca nici ea nu stie ce vrea adica cum a zis si ea a fost lasa si nu a putut sa iti zica in fatasad poate toate se vor rezolva.
Bafta`love struck

| Annitu a răspuns:

DILEMĂ MASCULINĂ . x_x:-T http://annitu.blogspot.com/2011/02/dilema-masculina.html =))

| Bluefang explică:

Aseara mi-a trimis mesaj ca nu ar fi corect sa fim impreuna daca ea doar tine la mine si nu ma iubeste dar asta nu inseamna ca nu putem fi prieteni foarte buni. Eu nu vreau sa fim doar prieteni o vreau inapoi straight face Si la fostul o zis ca nu se intoarce ala era un fel de scandalagiu. nu stiu ce sa mai fac dar e a 3 a oara cand am o relatie si ma indragostesc de persoana de langa mine si se termina prost straight face

| selly_4461 a răspuns:

Sti filmele alea cand te intalnesti cu ea si sunteti singuri intr-un loc parasit. cel mai bine noaptea.si te pui in genunchi si ii spui cat o iubesti si te ridici cu ochi putin in lacrimi si o saruti. nu poate rezita e foarte romantic si iti trezeste niste sentimente.sa sti ca nu are cum sa nu te mai iubeasca doar sa te uite. daca vrei sa o recuceresti cheamo si zi ca trebuie sa vorbiti urgent si convingeo sa vina... fa ce ti-am zis ca o sa fi din nou cu ea:Xlove struck