| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

(funda)Am fost cu un baiat in urma cu doua luni(decat 2 saptamani din pacate), ne-am despartit, apoi dupa o luna de la despartire ne-am certat foarte rau, l-am jignit. La o luna de la ultima cearta l-am cautat sa ramanem amici(eu il iubesc foarte mult) si el mi-a spus ca daca il iubesc ar fi sanse sa ne impacam, dar ca o sa ne impacam decat daca sunt de acord sa ma culc cu el(va rog fara comentarii de genul sa nu o fac sau altceva). Atunci nu am fost de acord. Am vorbit ca amici si eu il intrebam mereu daca vrea sa ne impacam, dar el a zis ca nu e sigur pe el daca vrea sau nu, fara sa mai aduca vorba de sex in vreun fel. Aseara mi-a spus motivul pentru care nu poate sa ne impacam: a zis ca in afara de mine mai sunt doua fete care il cauta sa se impace cu ele, si ca si lor le zice tot ce-mi zice si mie, ca nu e sigur(una are 15ani, si una 18). I-am spus ca sunt sigura ca el o sa se impace cu cea care cedeaza prima si el mi-a spus:,, Nu stii tu ce e in mintea mea. Poate o sa ma impac cu prima care cedeaza, sau poate tocmai pe prima care cedeaza o sa o resping". Acum nu stiu ce sa mai fac. Mentionez ca nu am nicio problema sa ma culc cu el(suunt virgina, dar il iubesc foarte mult). Sa ii zic ca vreau sau sa o fac in continuare pe fata timida pe care o sperie ideea de a se culca cu el?(asta am facut pana acum). Azi trebuie sa-i dau un raspuns. Va rog sfaturi de la barbati ca el in special.Nu vreau sa-l pierd dar nici sa pic de curva in ochii lui.Eu am 15ani si el 25... fara comentarii ca e pedofil ca umbla cu minore. Mi-a dat de inteles oricum ca as avea sanse. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| bya5 a răspuns:

Inteleg ca esti indragostita dar nu face prostia de a te culca cu el!
eu daca eram in locul tau atunci cand as fi auzit de sex as fi tras clapa! nu ti-a picat fisa cand ti-a zis ca vrea sa te culci cu el?
uite,,, sa-ti spun ceva:baietilor le place la o fata cand se lasa greu. Cu cat te lasi mai greu si esti mai misterioasa cu atata il atragi mai tarewinking.
dar nu fa asta de la o varsta atata de frageda. crede-ma. sunt de o varsta cu tine.ma pun in locul tau...si nu as face asa ceva.inteleg cat de mult il iubesti dar rezista pentru ca isi va batea jos de tine. dupa ce se culca cu tine te lasa si atunci ce vrei face? mai bine nu riscawinking. sper ca vei face alegerea corecta. e spre binele tau

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fi serioasa, ala nu-i decat un animal in calduri. Daca ar fi vorba de iubire nu s-ar purta asa, comportamentul asta este demn de un pustan de 16 ani. Eu daca as fi fata m-as simti jignit de asemenea avansuri, practic te face femeie usoara, si in acelasi timp este si santaj sentimental. Sansele tale sunt exact astea: sa devi o curva in ochii lui, apoi poate sa devi asta si in ochii tai si ai celor apropiati.
Gandeste-te bine la lucrul asta, si Domnul fie cu tine.

| Pacala a răspuns:

Isi bate joc si de tine si de celelalte. N-ai sanse decat sa ti-o traga si tie si lor, apoi sa va lase pentru altele. Chiar asa de fraiere sunteti?happy

| Alecsaandrra a răspuns:

Esti nebuna straight face

| traficanta a răspuns:

Wow. tie nu ti`e frica?laughing are totusi 25 de ani, el vrea numai sex.Eu zic sa-ti cauti altu'de varsta ta care nu cauta sex ci iubire, nu inteleg ce e cu voi de vreti sex de la varste de'astea.Asteapta ca, cu timpul o sa-l uiti.oh go on nu te merita daca se impaca pentru tine doar pentru sex.inseamna ca de asta a stat cu tine de la inceput, s-a folosit de tine pe cand tu il iubeai.oh go on

| pacalici a răspuns:

Mai bine lasa-l ca el umbla dupa altceva nu ca te iubeste, ca daca te-ar iubi ar sta si asa cu tine.Asa ca lasa-l balta.

| ary a răspuns:

Faci cum crezi, raspunsul l-ai gasit deja. Daca te culci cu el si te paraseste mai apoi, vei suferi mai mult. Tu decizi ce e mai bine pentru tine! Judeca cu mintea, nu cu inima.

| ✿puffa✿ a răspuns:

Deci draga mea, tu zici:"fara comentarii ca e pedofil."aici stop.: dar tu ce crezi ca e daca ii zice unei minore sa se culce cu el?
De impacat cu el nu cred ca te vei impaca fara sa o faci(sti e vreau sa zic). Eu una te sfatuiesc sa lasi"pasiunile" deoparte si sa o iei inserios:tu crezi ca vei fi bina daca te culci cu el? Vei fi curva tuturor! Stiu canu suna bine, nu mi-o lua de rau dar asta e adevarul! Daca vrei sa te impaci cu el il poti intreba:Tu vrei sa fi cu mine sau doar sa te culci cu mine?
Evident atunci vei parea o fata care se respecta pe sine si cu principii.Asta daca vrei!
Deci te sfatuiesc sa il uiti, oricum nu te poti casatori cu el ca esti minora si nu e oricum momentu.De sex nic nu vorbesc.Nu ar trebui sa faci asta pana la 20-21 vorbesc serios. Te mai sfatuiesc sa te abti si sa iti pastrezi virginitatea ca pe la 30 de ani vei realiza si te vei da cu capu de pereti(la figurat)ca ai facut-o.
Daca nu imi dai fudita asta e! Dar macar gandeste-te a ce ti-am pus, ca sa nu regretitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand esti mult prea naivaaaa! nu ceda pentru binele taustraight face

| masa a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te mai ghindesti eu am facut pasul acesta si nu imi pare rau insa la o virsta mai mare de 17 ani insa in schimb aveam o relatie foarte serioasa cu el deja 2 ani insa dupa ce m-am culcat cu el totul este diferit suntem mai deschisi unul cu altu si deja avem 4 ani de cind suntem impreuna adica 2 pina la o noapte de dragoste si doi dupa si nu imi pare rau de ce am facut.

| xyz_8313 a răspuns:

Faci o mare prostie daca te culci cu elstraight face. Nu merita crede-maoh go on, inca nu ai inteles ce vrea de la tineoh go on, sex si tu in schimb o sa tii si mai mult la elstraight face. Gndeste-te la ce`i mai rau sad. imi pare rau ca iti zic asta dar daca te culci cu el o sa-ti reproseze in viitor si o sa se laude ca ai picat in plasa si te va face si curvaoh go on.renuta la el si gatastraight face. ai grija de tine;*