| Verityinlove a întrebat:

(Fundă imediat dacă citești tot) Am cunoscut un băiat cu trei ani mai mic decât mine și m-am îndrăgostit de el. Eu am 18 ani și el are 15. Suntem în același liceu și avem o relație de cinci luni. În ochii celorlalți suntem ciudați. Ei cred că fata trebuie să fie automat mai mică și uneori mă deranjează. Dar când sunt lângă el nu contează. Mă face fericită, mă face să râd și să uit de probleme. Ne-am cunoscut în perioada în care eu am acceptat să-l ajut cu teza la matematică și m-am dus acasă la el. I-am cunoscut mama și i-am dat câteva meditații la el în cameră. La început chiar nu avea chef să facă exerciții și mă tot lua cu jocurile lui video. Într-o zi am acceptat și chiar l-am bătut la propriul joc. Am câștigat o doză de cola. Apoi m-a bătut el și m-a întrebat ce primește. Atunci l-am sărutat. Și așa am ajuns împreună.
L-am considerat drăgălaș, nu numai la felul cum arată ci și comportamentul pe care îl are. Este un băiat dulce, din toate punctele de vedere.
E destul de popular printre fetele de vârsta lui, dar el îmi oferă mie cea mai mare atenție. La fiecare aniversare de o lună îmi ia câte un cadou cu o semnificație, nu cu un preț ridicat. Îmi cunoaște părinții, ei fiind de acord cu relația.
Dar cum spuneam ceilalți sunt invidioși pe relația noastră și încearcă să ne convingă că vârsta este un impediment. S-a întâmplat ca un băiat de vârsta mea să fie nervos că n-am vrut să-i dau o șansă și să spună că el este prea mic, că eu am nevoie de cineva mai matur și că în curând mă voi despărți de el. S-a simțit mizerabil. Chiar a crezut în vorbele prostului ăluia.
Dacă voiam pe cineva matur, renunțam de mult la el. Sunt cu el pentru că, printre atâtea probleme de elev care trece în ultimul an și care trebuie să devină un om independent, el este singura mea scăpare. El știe să mă facă să râd, să retrăiesc perioada aia inocentă a adolescenței, trezește copilul din mine.
Oricum, problema este că eram împreună într-o noapte (eu dese ori stau peste noapte la el, fără să facem nimic din punct de vedere sexual) și el a început să mă sărute mai agresiv și a ajuns să-mi ofere un oral. A fost excelent, de ce să mint? Dar nu vreau ca el să-și înceapă viața sexuală de pe acum. Eu încă îl cred prea mic și nepregătit.
În plus, consider că a făcut acest lucru din obligație, ca să mă țină lângă el. Știu că acum crede că-l voi părăsi, dar îl iubesc prea mult să fac asta. Și nu-mi pasă de cei din jur.
Și gândindu-mă la asta, am ajuns foarte confuză. Oare este mai bine să-l eliberez? Să iasă și cu persoane de vârsta lui? Să experimenteze? Mă doare inima, dar vreau ca lui să-i fie bine.
E încă tânăr. În timp ce eu mă gândesc la o relație serioasă și de durată, el e încă tânăr. Cum ar fi mai bine? Să-l las să-și aleagă drumul? Există posibilitatea să nu mă aleagă pe mine și să fie fericit cu altcineva. Dar măcar e fericit.

9 răspunsuri:
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Eu unul cred ca ar fi cazul sa-l consideri mai matur. si daca vrei sa-l eliberezi, elibereaza-l de virginitate laughing.
Serios, il iubesti si vr sa-si inceapa viata cu alta?!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Am citit tot, unde e funda? Hai funda, ca asa ai scris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai sfaturi ai primit... Daca te face sa uiti de tot, nu-l lasa! Nu sunt prea multe persoane care atunci cand te iau in brate te fac sa uiti de tot ce ai in jur, daca ai vostrii sunt de acord ce va pasa de restul? Daca va veti desparti, o ve-ti face pentru ca asa vreti voi nu pentru ca asa vor altii! Fericirea voastra nu depinde de ei! Faza cu oralul. cred ca a facut-o ca sa te simti bine... Nu stiu, n-am facut niciodata deci nu inteleg intentia unuia/uneia care o face in afara de faptul de a oferi placere. Si el e prea mic pentru asta, oare la cat a inceput? Si cred ca tu chiar il iubesti, eu sunt de acord cu zicala "Cand iubesti cu adevarat mai bine, il lasi sa plece, daca consideri ca ii faci rau!"

| CristinaSNC a răspuns:

Heii happy! Am citit tot si vreau sa iti zic ca aveti o relatie atat de frumoasa

| LostInPark a răspuns:

Ti-a facut oral si te-a pus pe ganduri, wtf?!? Tuuu, nu i-ai intors favoarea, profitoare mica ce esti!
Oralul ala a scos femela aia feroce din tine care vrea sa fie schimonosita de masculi pe care nu-i cunosti, nu te suna, judeca.
Nu te intelege nici dracu'. Vrei sa stai cu el, el vrea sa stea cu tine!
Asta cuuu. te iubesc prea mult incat sa-ti dau drumul sa fii liber, mi se pare cea mai tare inventie a femeilor(poate si a barbatilor) in materie de abandon.
Lol, experimenteaza tu! asta vrei, esti femeie, biologic esti programata sa ti-o tragi cu mai multi parteneri. Enjoy!

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Daca va iubiti nu ar trebui sa va luati dupa gura lumii deoarece spune multe fara rost. Oamenii sunt rai ( nu toti). Insa, tu iti doresti o relatie serioasa, stabila, etc, etc, ceea ce consider ca este si normal la varsta ta, dar el are abia 15 ani...Cu siguranta te iubeste, insa este indragostit de tine, asa se explica iubirea lui. Dar gandeste'te cand ii va trece "indragosteala" oare cum va fi? O persoana iubeste cu adevarat atunci cand chiar daca nu mai are fluturi in stomac, totusi iubeste cu toata fiinta persoana de langa el. Fluturii in stomac nu dureaza toata viata. Eu nu zic ca poate te iubeste doar acum, poate te va iubi toata viata, insa varsta lui ne pune putin in dubii. Poate daca erati un pic mai apropiati ca varsta, poate nu erau atatea intrebari. Fa ce iti spune inima, daca inima iti spune sa il iubesti in continuare, iubeste'l. Orice lucru se intampla cu un scop. Doar timpul va clarifica situatia, acum doar atat poti face, ce iti spune inima. Succes!

| Maxnonymus a răspuns:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat ..il lasi sa plece. daca se intoarce la tine inseamna ca te iubeste cu adevarat...parerea mea este ca nu ar trebui sa il parasesti "sa il lasi liber"...e inca "crud"..invata-l ce e iubirea..mai bine sa creasca el langa tine adica langa iubire adevarata decat sa fie cu 1 fata 1 luna si dupa sa sufere mai tare..sunt multe cupluri casatorite la 40-50 de ani in care femeia este mai mare chiar si cu 7-8 ani. daca e iubire adevarata nu mai conteaza varsta. happy

| badearazvan a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa te desparti de el, cum ai spus si tu toti ceilati sunt invidiosi

| pavlE a răspuns:

Eu spun...ca te iubeste..si tine de el... daca intre voi exista dragoste..atunci nu lua in seama ce este in jur.e pur si simplu invidie...vedetiva de treburile voastre...pwp..si e fff bine ca te face sa te simti ff bine in compania lui...