| YukyTsukiyomi a întrebat:

FUNDA maine la dirigentie am tema :Noi si prieteneii nostri o lume impanzita de regului...am cautat pe net dar nu am gasit nmc asa ca va rog sa-mi dati niste idei sau c sa scriu/povestesc (ca eu trebuie sa predau) MMMSS MMOOLLTT!

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cum sa gasesti pe net asa ceva? Tu nu ai prieteni, nu stii cateva reguli care trebuie respectate intr-o relatie de prietenie? Sa nu tradezi, sa tii secretul, sa nu iei in deradere ceea ce spune sau gandeste, sa-l ajuti cand are nevoie, sa-l aperi cand e in pericol, sa nu-l lasi la greu...

| Anna_4837 a răspuns:

"Noi si prietenii nostri, o lume impanzita de reguli" se refera la cercul nostru de prietenii si oamenii din afara acestui group.Lumea este impanzita de reguli prin faptul ca traim intr-o societate ce necesita respectarea unor legi/reguli de comportament si nu numai.
Sper ca ti-a fost de folos :] succes