| Mariusika1995 a întrebat:

Fundita+multe voturi :Mai mult pentru fete e intrebarea m-am inatlnit in discoteca cu fata carei placea de mine e draguta si o simpatizez dar sunt o fire mai timida si nu ma prea stiu la fete ce trebuie sa fac ca sa scap de timiditate?

Răspuns Câştigător
| geanyna19 a răspuns:

Vorbeste cu ele despre diferite chestii. daca esti in discoteca invita-le la dans pentru a te apropia mai mult de ele.in timpul dansului fate ca-ti aluneca mana mai jos de sold, si vezi cum reactioneaza fata:daca te lasa inseamna ca-i place si deci treci la pasu urmator:sarut-o. daca iti ridica mana ii spui ca din greseala a alunecat.nu trebuie sa te rusinezi.totul e firesc. apoi totul vine de la sine si astfel inveti sa-ti invingi timiditatea.succes

fundita?happy

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce trebuie sa fac ca sa scap de timiditate?
Vei afla cu timpul!

| Laura46 a răspuns:

Sunt fata! Mor cand vad baieti atat de timizi dar nici pe cei prea tupeisti si siguri pe ei nu ii sufar. fetele sunt oameni si ele,nu? Deci de ce atat timiditate? daca te mai intalnesti cu ea,danseaza cu ea,apoi intreab-o daca vrea s aiasa cu tine la o plimbare, un suc, sa va cunoasteti mai bine si sa vezi si t daca o palci sau nu cu adevarat.Crede-ma ca nu cerem marea cu sarea ci doar sa nu pari ceea ce nu esti.Baietii nu inteleg asta si de aceea majoritatea se dau drept gigolo. daca tu esti timid ok. poate ea o sa te placa asa timid cum esti tu.

| florinapop a răspuns:

Ce pot sa zic? si eu sunt o fire destul de timida dar cand vine vorba de baiatul care imi place imi iau inima in dinti si asa reusesc sa scap de aceasta timiditate...