| AnalistulH a întrebat:

Hai salut.

Am o problema destul de grava.

In ultimul timp am tot vorbit cu sora prietenei mele pentru ca ii pregatim o surpriza de ziua ei acuma pe 5 oct.

Azi dimineata cand m-am intalnit cu Alina ( prietena mea ) s-a uitat la mine aproape sa planga si mi-a cerut telefonul. Nu am putut sa il dau pentru ca am vorbit prin mesaje cu sora-sa despre ce facem. I-am spus ca nu pot ca nu are baterie si chestii ca sa nu mi-l ceara. Atunci mi-a spus ca daca vreau sa ne despartim poat sa-i spun direct nu trebuie sa ma ascund. SI a plecat, cred ca plangand. M-as fi dus dupa ea dar m-a chemat profa in clasa.

Acuma eu nu stiu ce sa fac. Sa-mi bag picoarele. Cine stie ce i-o fi spus sora-sa. O iubesc pe fata asta de mi-as taia picioarele pentru ea. Ce dumnezeu sa fac. As fi vorbit cu sora-sa dar mi-e frica sa nu vada asta si nici ea nu ma suna. In plus nici Alina nu-mi raspunde. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu tine in legatura cu picioarele.

| SkyPilot a răspuns:

IIi pui la dispozitie tot ce trebuie ca sa se convinga (telefon, etc.) Ii explicit ca I-ai pregatit o surpriza si n-ai fi vrut s-o strici. Daca esti baiat destept, totul se va intoarce in favoarea ta. dar actioneaza repede! Deja ai pierdut vremea aiurea astazi.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Bine mai gandesti.Sau la pachet, daca accepta

| Sxx a răspuns:

Spune-i adevărul. O să înțeleagă. Du-te la ea sau mâine la școală.
NU lua decizii pripite!
Eventual o cutie cu bomboane sau un trandafir te-ar ajuta.
Baftă!

| precious30 a răspuns:

Trebuie sa faci tot posibilul sa vorbesti cu ea sa ii marturisesti totul, cu riscul de a strica surpriza. Este singura solutie!

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Du-te la prietena ta si arata-i telefonul. spune-i ca nu e ce crede ea. pe viitor termina cu secretele femeile sunt nebune si viseaza numai tampenii. descopera vreo surpriza aia e daca e proasta si-o merita