| anonim_4396 a întrebat:

Heeeeelo TPU. Am o problema cam aiurea, m-am despartit de prietenul meu de 3 sapt aproape si nu stiu... odata as vrea sa ma impac cu el si simt nevoia sa vorbesc cu el si odata nu vreau nici sa mai aud de el. Nu inteleg. Nu cred ca mai tin la el deoarece incep sa ma gandesc la altcineva, la prietenul lui cel mai bun. El vorbeste cu mine intra pe mine de un timp tot mai des si vorbim mult...Dar nu am sperante pentru ca 'Nu am fata de el' si in plus e prietenul cel mai bun al fostului mei prieten. Eu consider si asta o piedica! In fine.Ce sa fac sa-mi dau seama daca ma place? Intrebatul iese din discutie. Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Momentan,cel mai bine ar fi să stai pe tuşă.
Nu te implica în nicio relaţie.Lasă să mai treacă timpul.Nu e bine nici pentru tine şi nici pentru actualul 'candidat'. Cine ştie ce a crede, nu?
Îţi poţi da seama dacă te place foarte simplu.Din comportamentul lui... dacă este atent cu tine, dacă te tratează altfel decât le tratează pe altele, dacă te priveşte insistent(mai ales pe furiş), dacă se bâlbâie, dacă se roşeşte etc.Sunt atât de multe semne care-l pot da de gol, încât n-ai cum să nu-ţi dai seama!

O zi frumoasă să ai!

2 răspunsuri:
| hotdesire a răspuns:

Poate tu pui semnul egal intre a fi bagata in seama si a te indragostii. Daca vrei o relatie, prietenul fostului tau prieten, nu e un candidat bun. Vei fi pusa intre doi barbati si daca sunt prieteni poate fi motiv de cearta.

| xAlly a răspuns:

Incerca sa stai aproape de el ( de prietenul fostului ) si vezi daca el reactioneaza cumva ( daca sta putin mai nelinistit sau se apropie de tine ) big grin sper sa ajute