| AmandaLove4ever a întrebat:

Heeeii! Dupa cat timp considerati voi ca ar trebui un cuplu sa se mute impreuna, mai ales daca se inteleg bine? Mersi! O seara faina!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci cand au hotarat sa isi faca un viitor in comun, asta fiind ca o "proba" a casniciei, a relatiei, o convietuire impreuna sa vada daca-s compatibili si daca relatia lor functioenaza la fel de bine acum, cand au si raspunderi materiale si "obligatii" unul fata de celalalt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din momentul in care cuplul respetiv se poate sustine/intretine si sa devina independenta din absolut toate punctele de vedere ale unei vieti sociale normale. Sa ai succes in viata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa mintea mea, si dupa o luna. Chiar mai putin. Depinde de situatia celor doi.
Poate ramane peste noapte aproape zilnic unul din ei, si asa se ajunge la mutat.
Cu cat faci lucrurile astea mai usor, adica fara sa atragi atentia asupra obligatiilor, cu atat e mai frumos.
M-am mirat recent de un cuplu, au in jur de 25 de ani, 5 ani impreuna, dar se vad la 2-3 zile, si n-au nici un gest de a se muta impreuna...

| vocea a răspuns:

Pai imediat daca se inteleg bine, dar trebuie sa va conoasteti o perioada nu stii cine e omul de langa tine cand e cu tine intre 4 pereti

| UnBroken2016 a răspuns:

Cand vor sa strice relatie, cam pe atunci. O luna 2 o sa fie misto sex in fiecare zi dar dupa se duce totul la fund.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Poate nimereste baiatu' o fata de casa laughing

| MrLucas a răspuns:

Cand vor?! Daca se inteleg bine nu vad care ar fi problema

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Asta trebuie sa decida ei. Nu exista o limita gen dupa X luni ma mut la tine.
Depinde daca sunt capabili sa isi asume anumite responsabilitati(cine duce gunoiul e cea mai mica dintre ele). responsabilitati precum azi gatesc eu, maine tu. eu pun masa tu aranjeaza patul pentru culcare, tu dai cu aspiratorul eu sterg praful etc.
Nu mi se pare corect ca unul sa fac tot si celalalt sa stea ca la castel. Daca sunt suficient de maturi si se cunosc destul de bine vor putea purta o astfel de discutie fara istericale
Eu m-as muta cu cineva dupa 3-4 luni numai daca am incredere in persoana aia, daca sunt convinsa ca nu ma va lasa singura la greu si daca stiu ca ne vom intelege. nu sa spargem farfurii si geamuri la fiecare nelamurire
Succes