| RoaRxDD a întrebat:

Heei big grin
In primul rand, nu vreau sa par dramatica Q. Q
Apoi... vreau sa o tratati serios.

Prietena mea cea mai buna are un prieten. Intai, am considerat ca prietenul ei e o VITA! Astazi am iesit in oras, ne-am simtit super tare si mi-am dat seama ca e chiar de treaba. Acum desenam amandoi anime-uri si yaoi/yuri laughing
Tocmai mi-a spus asa: "Daca m-as intelege asa bine si cu Ioana...(prietena mea cea mai buna) ar fi ideal"
M-am speriat, astazi acea prietena considera ca se da la mine, eu nu vreau sa-i fac asta si cred ca am intrecut masura mergand la prietenul ei si intrebandu-l ce are cand era singur (ea era in preajma).

Vreau doar un sfat...Ar trebui sa incetez sa mai vorbesc cu el? M-am cam speriat si nu vreau sa ajung sa il plac. T-T

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Dacă îţi propui să nu îl placi, într-un final o sa ajungi să faci exact contrariul, crede-mă. Cel mai bine ar fi să te distanţezi uşor-uşor de el, astfel încât respectivul băiat să îşi dea seama cum stau lucrurile. Nu trebuie neapărat să te opreşti din vorbit cu el, ci doar să adopţi o atitudine potrivită. Iar dacă nu încetează, explică-i deschis că prietena ta cea mai bună este în joc şi că nu îi poţi face una ca asta.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din moment ce esti atat de constienta de toate aceste lucruri,sunt sigura ca vei stii sa pastrezi si distanta!
Ai maturitatea sa intelegi ca ar putea fi ceva necurat la mijloc,toata aceasta simpatie reciproca rasarita de nicaieri! Drept pentru care, la fel cum te-ai apropiat, vei stii sa te retragi tacuta dintr-o amicitie ce pare ca vrea sa devina ceva mai mult.Petrece-ti mult timp cu prietena ta,da-i ei mai multa atentie,si,daca vezi ca lucrurile nu merg bine in continuare,atunci, indeparteaza-te de amandoi, un timp.Asigura-ti prietena ca nu ai ganduri rele,sa stea linistita in ce te priveste,si pe el,mai evita-l putintel.
Sunt sigura ca in nici un caz nu vrei nici sa fii gresit inteleasa,nici sa-i faci vreun necaz prietenei tale,o marturiseste toata framantarea ta,postata aici.
Poate ca in sinea ta, undeva foarte adanc, exista ceva mai mult decat simpatie pentru baiatul respectiv, dar stii sa respecti o prietenie si te comporti corect.
Macar de-ar avea toate fetele o prietena ca tine!

| BlueBird a răspuns:

Pai tu trebuie sa vezi daca pui binele tau sa al prietenei tale pe primul loc. Daca vrei ca prietena ta sa fie in regula poti sa nu mai vb cu el dar nu stiu cum vei rectiona tu... Poate cu timpul il vei place si atunci vei fi geloasa pe ptrietena ta. Nu cred ca e o idee buna sa nu mai vorbesti cu el : poate vei ajunge sa il placi si in felul asta prietena ta iti va face rau sau ceva de genu tongue. Nu ma prea pricep la de'aste tongue Doar lasa timpul sa teraca si cred ca e bine sa va intalniti happy

| ynna93 a răspuns:

Da.incearca sa te indepartezi de el.mai alea ca`i prietena ta cea mai buna...eu am noroc ca eu si prietena mea nu agreem acelasi tip de baietilaughing. succes.

| lo a răspuns:

Nu trebuie sa nu-i mai vorbesti deloc, strictul necesar.Controleaza-ti sentimentele pentru ca e iubitul prietenei tale si nu are rost sa va certati pentru un baiat.Pastreaza-ti demnitatea si nu te lasa vrajita de vorbele lui.In orice relatie sunt probleme si ei au modul lor de a se intelege indiferent de ce ti.a spus el.Iar cu prietena ta fa.o sa inteleaga ca nu esti interesata de iubitul ei.

| katycc a răspuns:

Nu e neaparat necesar sa nu mai vorbesti deloc cu el.dar incearca sa nu te apropii prea mult macar din respect pentru prietena ta vorbeste cu el dar nu despre problemele lui cu iubita. purtati discutii amicale. ea se va simti inlocuita daca u continui sa se implici si nu cred ca va fi prea bine.ai grijahappy.

| KidutzuLuvv a răspuns:

Cred ca deja il placisad!

| coca_4963 a răspuns:

Heii! pai nu mai vorbi asa de des cu el, nu trebuie neaparat sa incetezi orice comunicare cu el! sper ca te-am ajutat! pup:*