| ioanam22 a întrebat:

Heei TPU.Imi place de un baiat care e mai mare ca mine cu 1 an, este genul ala de baiat care sta mai mult cu gasca si e bike-er.Ne cunoastem,dar nu prea iesim si as vrea sa ii spun ce sentimente am pentru el, dar mi-e frica de reactia lui.El nu a mai avut prietena si simt un fel de frica.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sau orice altceva.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

"Incercarea moarte n-are" zice un vechi proverb, deci sfatul meu INCEARCA. Nu ai nimic de pierdut in cazul unui refuz, insa poti castiga mult mai mult decat speri in acest moment. Curaj, Succes, Bafta.

| ioanam22 explică (pentru corbulalbrosu):

Imi este frica, deoarece poate nu va mai vorbi cu mine crezand ca sunt vreo obsedata, sau ceva

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ioanam22):

Nu te pot asigura ca reactia lui va fi cea inchipuita de mine nici ca propunerea mea de a actiona este infailibila deoarece este vorba doar de flerul meu si intuitia mea conform careia, nici un baiat nu s-ar comporta de o asemenea maniera.Insa abordarea problemei asa cum o faci tu este garantat fara un final favorabil.Prietenia va ramane indiferent de reactia si raspunsul lui.In mod normal chiar daca nu ar accepta o relatie de prietenie stabila, in orgoliul lui de "barbat" te asigur ca se va simti flatat.

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Doar spune-i. Nu ai nimic de pierdut.

| mentholinks a răspuns:

Si peste cateva luni te vei plictisi de el si ne vei intreba cum sa-i spui ca nu mai simti nimic pentru el, nu-i asa?

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Poate bolovanul va incepe sa creada in iubire si in ea, wow ce supriza va avea, frate asa ne fac fetele din baieti cuminti in baieti rai si indiferenti dar asa e mai bine, din exprienta invatam

| Nicu999 a răspuns:

Cand o sa-i spui ce simti pentru el no spune defata cu gasca lui ca o sa se ia toti de tine dun in ceva loc asea mai privat la el acasa sau la tine acasa asea o sa se sinta si el mai detasat

| RoBByi96 a răspuns:

Doar spune-i direct in fata. Si baietii au sentimente sa stii. Daca te ia in gluma de fata cu gasca, sa stii ca nu asa gandeste. Efectul de turma. Incearca, cine stie, poate iese bine.