| Suzzy_5903 a întrebat:

Heeii` TPU:X.Am si eu o problema de dragostewhistling Am stat cu un baiat ceva timp si acum ne-am despartit pentru ca parintii mei numai sunt de acord. El mi-a cerut sa ne despartim pentru ca nu ne putem vedea des chiar daca el sta la un km distanta de mine.Eu nu am voie la disco si ai mei nici nu prea ma lasa sa ies. A zis ca mai bine sta cu o curva decat sa mearga singur peste tot (adica fara mine) cica el nu suporta sa ma vada toata ziua pe mess si sa nu ma poata vedea. A zis ca ma iubeste ca sunt foarte importanta pentru el dar nici el nu poate sa stea fara sa ma vada. Spune ca ma iubeste mult dar e greu si pentru el pentru ca ai mei sunt comunisti straight face Dar azi mi-a facut o faza si m-a mintit ca are pe alta si ca o iubeste pe ea. Dar eu cred ca vrea sa ma indeparteze pentru ca stie ca sufar ca nu e langa mine si poate asa crede el o sa il urasc. A zis ca nici lui nu ii place ca eu sufarsad dar nu are ce sa imi faca pentru ca nici el nu poate avea o relatie asastraight face Ce spuneti despre chestia asta?sad Ce as putea face? eu il iubesc mult si vreau sa fiu cu elworried Nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai credsad Ajutati`ma... daui fundita la cel mai bun si voturi la toatesad

9 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Da s-ar putea sa sp asa crezand ca iti va fi mai bine tie, dar de fapt el iti face mai mult rau decat bine.
vezi poate gaseste si u momente in care poti ieshi din casa si in loc sa te duci cu prietenele, ieshi cu el. poate asa va fi altfel! depinde si de varsta pe care o aveti!

| username23 a răspuns:

Ooo draga, imi pare atit de rau =( Poate incerci sa vorbesti cu parintii tai asa mai domol, sa le explici ca nu e nimic ilegal in ceia ca va vedeti, nu faceti nimic rau si la urma urmei cei incurca pe ei? Doar nu stati pe capul lor si nu se aud vorbe rele despre voi. Spunele ca prietenul tau are intentii bune si ca e un baiat educat, si multe de astea. Afirma parintilor ca nu mai esti copila ceia mica, spune-le ca te-ai maturizat si e normal pentru virsta ta sa iesi la o plimbare cu un baiat. Apoi vorbeste cu prietenul tau si roagal sa-ti dea putin putin timp. Doar daca te iubeste va fi gata sa astepte. Su nu esti tu de vina ca parintii tai sunt asa, nu tu ai ales ca parintii tai sa fie asa, si nu ai nimic cu caracterul lor. Spune-i ca ar trebui sa te iubeasca pe tine nu pe cei ce te inconjoara. Si daca nu iti mai ramine nici o solutie, mite si tu putin. Zi-le parintilor ca te duci la o zi de nastere a unei prietene, dar de fapt te vezi cu el. Sau zile ca iesi pina la magazin si vezi-te cu prietenul tau macar 5 min pe zi. Vezi si tu, iti doresc succes si sper ca te vor intelege parintii si prietenul.

| username23 a răspuns:

Pai daca zic asa simplu, lasa... Tu nu te lasa draga. Nu accepta deodata ideea ce nu iti permit. Mai roaga-i, de multe multe ori, intr-un final vor renunta si iti vor permite! Incepe cu intrebari de genul: de ce nu pot sa merg si eu, ca alti copii de virsta mea? de ce ma discriminati? oare nu am dreptul la putina distractie? si le zici: ma port bine, ascult de voi, fac toata treaba prin casa( asat in caz ca chiar faci asa) si acum cu ce ma multumesc si eu?

| escroaca a răspuns:

Draga mea, daca il iubesti asa de tare, faci intr-un fel sau altul sa va vedeti; inainte de scoala sau dupa; in week-end de ce nu?
Nu m-a luat cu " comunistii " tai parinti. Le poti spune ca iesi cu o prietena ceva, vor intelege.

Pa, Pa!

| paula90 a răspuns:

Wau...eu am fost in exact aceeasi situatie ca si tine.asculta,in pimul rind nu-i mai cauta lui scuze,ca e greu pentru el sau ca alte chestii,el daca te iubeste atit de tare poate sa mai rabde oliaka pina cind parintii tai se vor acomoda cu el(si crede-ma ca asta se va intimpla)si poate sa lupte pentru tine prin a vorbi cu parintii tai sau sa va vedeti pe ascuns, pina la urma asa e iubirea si la inceput e mai greu dar mai apoi totul va fi bine.dar daca a renuntat acum si a lasat totul balta ca un las atunci imagineazati la o problema mai grava ce ar face.
deci eu te sfatuiesc sal lasi in pace, si vei vedea ca peste un timp oarecare si parintii vor fi de acord si el va vrea sa fie cu tine.atunci totul va reveni la normal.
crede-ma si succes.

| Eileithy a răspuns:

Daca te iubeste asa cum spune, va pretui si se va bucura de scurtele momente pe care petreceti impreuna. Daca considera ca este o pierdere de timp, si ca o alta care poate fi 24 din 24 langa el iti poate lua locul tocmai din acest motiv, inseamna ca nu-ti merita dragostea.

| Yguaze a răspuns:

Daca chiar il iubesti asa mult cum spui tu... ai fi in stare sa gasesti o modalitate prin care sa te vezi cu el. Ai putea sa gasesti motive pentru parinti tai si sa te vezi cu el. nici eu nu as putea sa am o astfel de relatietongue Dragoste adevarata intrece orice obstacolwinking! nu uita asta!

| Yguaze a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu eithinking spune-le ca tii la el si ca vrei sa ai o relatie cu eltongue incearca sa vorbesi cu ei incearca sa ii faci sa te inteleaga.pana la urma si ei au fost ca tinetongue. nu cred ca s'au nascut comunistilaughingcum zici tutongue

| Suzzy_5903 explică:

Pai nu ma lasa delocstraight face asta e problema.si daca le zic ca ma duc cu o prietena zic " lasa. stai tu acasa mai bine" daca ar fi cum zici tu ar fi simplu dar nu ma lasa deloc.straight face