| KristenRichardson a întrebat:

Heey.M-am îndrăgostit acum un an şi jumătate de un băiat cu doi ani mai mare.E atît de drăguţ,bun la inimă,avem aceleaşi interese şi plus la asta e inteligent.Însă e atît de ciudat,fiindcă ne-am certat de la faptul că nu eram în cea mai bună dispoziţie.Îi spusesem că e un tîmpit,şi îmi pare extreeem de rău.Apoi el îmi replicase "dacă ceva sînt tîmpit,caută pe altul mai deştept".o lună nu am vorbit,dar îmi adresa uneori zîmbete pe holul şcolii.Îmi dădusem seama că nu am avut dreptate şi mi-am cerut scuze,el le-a acceptat,spunîndu-mi apoi "dar poate ca nu poate chiar is timpit [,acum n-am timp de vorba v-om vorbi miine dacă vrei".Nu l-am înţeles.Ok,nu este doar asta,dar nu-l pot scoate din cap,e tot universul.El ştie că-l plac,însă nicicum nu-mi răspunde la întrebarea dacă simte ceva pentru mine...Mi-a spus sa incersc sa-ls cot din cap,ca odata voi intilni pe cineva pe care il voi iiubi mai mult,Vă rog ajutaţi-mă.mîine e ultima zi de şcoală vă rog frumos, ce să fac? vreau să mă apropii mai tare de el. FUNDA

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Nu face lucrurile fortat.NU e maine ultima zi in care te poti intalni cu el.te poti intalni cu el cand te astepti mai putin.Aranjeaza-te si profita de ultima zi de scoala alaturi de prieteni tai, daca e sa fie pentru tine acel baiat va fi.Adauga-l la prieteni pe facebook peste ceva timp. pune-ti poze frumoase si daca te place va reactiona.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a zis sa-l scoti din cap, inseamna ca nu are nimic pentru tine. Asa ca, gaseste-ti un prieten care sa te iubeasca cu adevarat.

| KristenRichardson explică (pentru Emilian65):

Asa-i ca iti e usor sa spui..sunt multi de acestia, insa doar pe el eu il iubesc.

| Doub a răspuns:

Degeaba incerci. Trebuie sa fie "o scanteie" si din partea lui. Vorbeste cu el si intreaba-l daca merita, de fapt, daca ai vreo sansa cu el.

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul este foarte orgolios si nu pare sa aiba pentru tine sentimente puternice. Nu ai ce sa faci intr-o singura zi. Cere-i coordonatele pe social media daca nu le ai deja, stati de vorba si fa-l sa te invite pe afara. Ii poti spune ca te plictisesti in casa, poate se gandeste sa te invite. Dar daca nu o face, parerea mea este sa nu insisti, incepi sa pari disperata.

| KristenRichardson explică (pentru SkyPilot):

Ideea e, ca eu singura pe el nu-l inteleg...mereu imi zimbeste si se uita la mine in ochii, insa cind sa vorbim nu prea ni se primeste.dar atunci cind ma apropii de el e atit de entuziasmat si ochii aia.

| SkyPilot a răspuns (pentru KristenRichardson):

Lucrurile astea nu inseamna nimic. Si eu am o colega care cand vorbesc cu ea zambeste, se uita fix in ochii mei, e foarte atenta la tot ce spun, se apleaca usor catre mine, ce mai, ma face sa ma simt superimportant. Dar e asa cu toata lumea, este stilul ei de comunicare. La fel si baiatul tau.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Daca el a spus deja sa "ti-l scoti din cap" e clar ca nu te place mai mult decat ca pe o prietena. Nu cred ca e cazul sa mai incerci pentru ca ai sa pari o disperata. sad

| KristenRichardson explică (pentru PrintesaGumitaa):

Dar sunt deja sad

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru KristenRichardson):

Off off, stii, mai tarziu ai sa gasesti pe cineva care o sa te de-a pe spate si care va fi mult mai special. Timpul vindeca orice, incearca sa cunosti noi persoane, noi baieti, va fi greu la inceput dar va fi mult mai binewinking. Pe lumea asta sunt multi baieti frumosi, sensibili si inteligenti trebuie doar sa iesi din starea in care esti si sa ii cunosti :*

| KristenRichardson explică (pentru PrintesaGumitaa):

In asta e problema..nu pot sa vad pe nimeni in afara de el.tu nu ma cunosti, tu nu intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bun la inima? da la suflet cum ii? alb ori negru? iti va cere sa ti culci cu el la prima ocazie.iar tu vei pune botul la vrajeala lui, ca sa va impacati. dupa aia te va pasari.e chestie de tactica si tehnica.