| Frederic24 a întrebat:

Hei! am 17 ani si a vrut o fata sa stea cu mine la inceput nu am vrut iar ea in timpul asta a stat o saptamana cu cel mai bun prieten Ala s-a despartit de ea pentru ca o enerva comportamentul ei si chestii. dupa cateva luni ea imi da mie mesaj din nou ca vrea sa stea cu mine atunci eu i-am spus prietenului meu iar el mi-a spus ca nu-l mai intereseaza si ca daca vreau pot sa fiu cu ea dar eu am mai asteptat o saptamana si apoi am fost cu ea pentru ca nu voiam sa fiu cu ea pana nu eram sigur daca prietenului meu chiar nu-i mai pasa de ea,apoi dupa catva timp ea s-a despartit de mine pentru ca a zis ca a vrut sa-l faca gelos pe prietenul meu dar el nu a mai vrut sa stea cu ea. dupa cateva saptamani am hotarat sa fiu cu ea dupa ce si-a cerut scuze si a spus ca ea chiar ma iubeste, relatia noastra a continuat frumos pana s-a bagat in vorba prietenul meu cu ea ala cu care mai fusese s-a intalnit cu ea fara sa-mi spuna iar eu cand am intrebat-o pe ea mi-a recunoscut dupa o saptamana ca m-a inselat cu el, apoi ea tot imi zicea ca nu stie pe care sa aleaga si chestii iar pana la final m-a ales pe mine si a rezistat relatia 2 luni, apoi chiar daca i-a spus asa zisului meu prieten ca nu vrea sa mai fie cu el asta tot a incercat sa stea cu ea iar pana la urma iar m-a parasit. iar acum imi cere sa fim prieteni pentru ca sufera cica ii pare rau iar prietenul asta al meu mi-a zis ca "daca si eu o iubesc de ce sa nu ma bag pe ea"ce e mai rau e ca stau cu el in apartament deci ar trebui sa-l mai iert pe vreunul si sa accept ca ei sunt impreuna dar pur si simplu mor cand ii vad pe amandoi, scuze daca e prea lunga poveste a si odata ce a acceptat sa fie cu ala mi-a aruncat bratara primita de la mine pe care spunea ca o adora, iar acum daca trec pe langa ea si nu o salut face o fata trista deci ma enerveaza.

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Deci aia e o proasta usuratica! Oricine ii face ochi dulci - gata, o cucereste! E o instabila si o fufa! Da.i pace si ia.ti o fata ca lumea, nu o gluma proasta ca asta.
La un moment dat o sa apara alt tip, si o sa va dea la amandoi papucii pentru ala, asa ca renunta cu demnitate cat mai poti.

| Adry05 a răspuns:

Fata aia si-a batut rau de tot joc de tine si te-a intors in toate felurile posibile sa-i vina ei bine. Nici prietenul tau n-a actionat ok pentru ca nu trebuia sa se bage in relatie. Eu zic ca amandoi sa renuntati la aia si sa ramaneti doar voi 2, sa va impacati si sa incercati s ava reconstituiti prietenia si sa nu va mai lasati despartiti de asemenea fiinte.

| badearazvan a răspuns:

Frate am avut o problema asemanatoare cu "cel mai bun prieten" eu am vrut sa il bat dar nu am putut din diverse motive (nu ca ar fi putut el sa ma bata) eu am fost suparat pe el da mi-am dat seama ca de ce sa nu ma fac ca suntem prieteni si sa profit de el? Adica el are permis eu nu am si mai ma duc cu el oricum nu il poti numi prieten dupa ce l-ai intrebat daca ii mai pasa de ea si apoi se intalneste cu ea

| Frederic24 explică:

Adry05 ala acum inca e cu ea si deocamdata le merge bine oricum eu ii ignor pe amandoi si nu o sa mai vorbesc cu el pentru ce prieten mi.a fost