| livixd a întrebat:

Hei am 18 ani happy si acum ceva timp ma epila o prietena cu ceara insa nu ne prea mai intelegem si mi-am luat si eu un incalzitor de ceara am folosit pana acum 3 modele de ceara si nu trage parul e destul de mare pe maini sad de ce oare trag de benzi cat pot eu de tare dar vad ca nu are efect si azi abia am reusit sa ma epilez pe picioare deloc nu trage firul de par si l-am lasat sa creasca si deja nu mai suport am lasat 40 de minute ceara la incalzit nu m-as duce la salon vreau sa invat singura sa ma epilez oare imi puteti da un sfat? dau funda fara jigniri :*

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Se pune ceara la incalzit. Se lasa sa se raceasca si se pune pe picior de sus in jos, o lasi sa actioneze un minut sau doua, si o tragi in sens invers, adica o tragi incepand de jos in sus.

Apoi, te dai cu spirt sanitar pentru dezinfectare. La final te speli cu apa si sapun pentru a nu mirosi a spirt.

Daca te sperie durerea de epilare, incearca sa apelezi la epilarea definitva cu aparate de noua generatie. Gasesti detalii pe site-ul www.oanacuzino.ro

3 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Cred ca arati ca o maimuta curentată

| AlissBrie a răspuns:

Inlocuieste-le cu crema depilatoare sau pur si simplu nu mai folosi incalzitorul.Cumpara-ti benzi clasice si elimina excesul de ceara cu servetelele speciale :*

| d3utzzu a răspuns:

La magazin este un tub de ceara, iti ajunge pentru o epilare, este intr-un recipient de plastic cu un rolon in capat..se tine 2 minute sub apa calda fierbinte... apoi aplici, lasi sa se intareasca (raceasca) si tragi..acel tub este doar 8 lei si este eficient happy